Εμφάνιση 186.JPGΕμφάνιση sJOeXe5KXaWeGaGiezmzJVWt8q95lwuoet9ov6eFxWE.jpg

 

Εμφάνιση k3MbdeIWLjC6s9v44hrXNTI2pdo7mEGyELndpRPM_cI.jpg

Εμφάνιση SnGXpqtM12GX0_c0kycW3CanOZAIhXatPUbc9uPqm-w.jpg

 Με την ολοκλήρωση  της αγωνιστικής χρονιάς για τον κλασικό αθλητισμό προκύπτει πως  ο απολογισμός της ομάδας στίβου της ΓΕΑ είναι εντυπωσιακός.

Οι εμφανίσεις των αθλητών και αθλητριών της σε όλα τα πανελλήνια και διασυλλογικά πρωταθλήματα, ξεπερνούν τις αναμενόμενες προσδοκίες και κατατάσσουν το αγρινιώτικο σωματείο στα καλύτερα της Ελλάδας.

Τα αποτελέσματα αυτά οφείλονται στην άοκνη προσπάθεια που καταβάλλεται τους υπευθύνους του συλλόγου –διοίκηση και προπονητές-αλλά και από την αγαστή συνεργασία με τους αθλητές και τους γονείς τους.

Παρά τις δύσκολες κοινωνικοοικονομικές   συνθήκες, οι άνθρωποι της ΓΕΑ, με αίσθημα ευθύνης και αναλογιζόμενοι τη βαριά κληρονομιά της ιστορίας του συλλόγου, αγωνίζονται να κρατήσουν υψηλό το επίπεδο του κλασικού αθλητισμού της περιοχής και να ανταποκριθούν στην εμπιστοσύνη που λαμβάνουν από τους γονείς των αθλητών που ανήκουν στο σωματείο.

Οι αθλητές και αθλήτριες που ανέβηκαν στο βάθρο των πανελληνίων αγώνων σε όλες τις κατηγορίες είναι οι εξής:

 

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ (1η-3η ΘΕΣΗ) ΑΘΛΗΤΩΝ-ΑΘΛΗΤΡΙΩΝ ΤΗΣ ΓΕΑ ΣΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ

Σταμούλη Γεωργία: 1η στα 6000 Νέων στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου                                     

                                  3η στα 10000 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  Νέων

3η στα 5000 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων

      (Προπονητής: Χαράλαμπος Ποσονίδης)

Σταμούλης Κων/νος: 1ος στα 10000 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων

3ος στα 3000 στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα

      (Προπονητής: Χαράλαμπος Ποσονίδης)

Τζογάνη Μαριάμ: 1η στα 200 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων

            2η στα100 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων

   2η στα 200 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων

   3η στα 100 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων

                               3η στα 100 στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα

                               (Προπονητής: Μανώλης Μπιρμπίλης)

Κατσούκας Ιωάννης: 1ος στο τριπλούν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ

3ος στα 100εμπ. στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠΑ

                                    (Προπονητής: Βασίλης Δρόσος)

Αποστόλου Βασιλική: 1η στα 3000 Βάδην στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  ΠΚΑ

                                     (Προπονητής:Γεράσιμος Παλιογιώργος)

Τρομπούκης Χρήστος: 2ος στα 1500 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων

                                      (Προπονητής: Χαράλαμπος Ποσονίδης)

Μήτσου Αναστασία: 3η στα 5000 Βάδην στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  Κορασίδων

                   3η στα 5000 Βάδην στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα  

                  (Προπονητής:Γεράσιμος Παλιογιώργος)

Σαρδέλη Μαρία:          3η στα 300 στο  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  ΠΚΑ

                                     (Προπονητής: Νίκος Γαλούνης)