Ήττα στο νημα για τον Α.Ο. Αγρινίου στο Άργος Ορεστικού

Ο Α.Ο.Αγρινίου διεκδίκησε μέχρι τέλους την νίκη (δεν έπαιξε ο τραυματίας Ναούμης) αλλά έχασε με 70-68 αστοχώντας στο τρίποντο της νίκης. H ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε με 18-20 στην πρώτη περίοδο με καλύτερο παίκτη τον Μπερερή. Οι γηπεδούχοι με εκπληκτικό τον Κώττα πήρε την πρωτοπορία στο σκορ και το ημίχρονο τους βρήκε μπροστά με επτά πόντους διαφορά 35-28. Στο δεύτερο ημίχρονο  απο τον ΑΟΑ επιθετικά εκτός τους Μπερερή βοηθάνε σημαντικά οι Μπαρούχας και Γεωργούλας. Οι γηπεδούχοι παίρνουν διαφορά δεκαπέντε πόντων αλλά η ομάδα του Αγρινίου επιστρέφει με μεγάλη ανατροπή. Με το σκορ στο 70-65 ο Γεωργουλας ευστοχεί στην βολη της τεχνικής ποινής που κέρδισε η ομάδα του ΑΟΑ. Βάζει 2/2 στην αμέσως επόμενη φάση και με το σκορ στο 70-68 η ομάδα του Αγρινίου βγάζει την άμυνα και έχει την τελευταία φάση. Εκεί όμως αστοχούν στο τρίποντο της νίκης και τελικά πάει στο Ορεστικό το ροζ φύλλο αγώνα. Καλύτεροι για την ομάδα του Αγρινίου οι Μπερερής, Γεωργούλας και Μπαρουχας και ο νεαρός Κυριλής. Απο το Ορεστικό καταπληκτικός ο Κώττας και ο Τράντας.

Δεκάλεπτα: Α:18-20 Β:35-28 Γ:50-43 Δ:70-68

Άργος Ορεστικού(Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 7(1), Κίτσιου, Μιχαηλίδης 5(1), Μπέλλος, Τσουμάνας, Τράντας 14(1), Κώττας 29(4), Μανδαλάκης 9(1), Χατζόπουλος 6, Μποζίνης, Παντελίδης

Α.Ο.Αγρινίου(Μυριούνης):Κυριλής 4, Μπερερής 21(1), Δασκαλάκης, Παραπούρας 3(1), Μπαρούχας 11(2), Σκαρλάτος 4, Μήτσου 6, Γεωργούλας 17(3), Πουρνάρας, Αναστασάκης 2