Αγρίνιο: Ημίχρονο: Παναιτωλικός 1-0 Ηρακλής – Λεπτό προς λεπτό όλες οι φάσεις (δείτε φωτογραφίες)

Έξυπνη κάθετη μπαλιά του Περόνε στον Πασά, που νικήθηκε από τον Κυριακίδη
42′ Κεφαλιά του Ουάρντα ύστερα από σέντρα του Μύγα, η μπάλα κατέληξε άουτ.
35′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό!
Ο Κούσας έκανε κεφαλιά προς τα πίσω ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Φερέιρα, ο Χουάντερσον έμεινε άγαλμα και η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι του και παρέμεινε το 1-0
30′ Επικίνδυνη επίθεση από τον Παναιτωλικό. Ο Πάουλο έκανε ωραία σέντρα από τα δεξιά, αλλά ο Ουάρντα που ήταν σε καλή θέση δεν μπόρεσε για λίγο να φθάσει στην μπάλα.
21′ Κίτρινη για τον Ηρακλή, την είδε ο Περόνε

ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-0 τον Ηρακλή!

Ο Παναιτωλικός αναπτύχθηκε γρήγορα και βρήκε… ανοιχτό τον Ηρακλή, ο Χαντάκιας πήρε την μπάλα στην κατοχή του στον άξονα και είδε ωραία τον Κλέσιο που έκανε κίνηση δεξιά και αυτός με πολύ δυνατό σουτ εκτέλεσε τον Χουάντερσον
17′ Αδύναμη κεφαλιά του Ουάρντα, μπλόκαρε ο Χουάντερσον
Εκτέλεσε ο Μοντέιρο και μπλόκαρε ο Κυριακίδης με τη δεύτερη
11′ Κερδισμένο φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Ηρακλή
7′ Προσπάθεια του Περόνε για να αιφνιδιάσει τον Κυριακίδη που ήταν λίγο έξω από την εστία του, αλλά ήταν αδύναμο το σουτ και δεν ανησύχησε ο Έλληνας πορτιέρο
5′ Σέντρα-σουτ του Κυριακίδη από τα αριστερά,διώχνει σε κόρνερ η άμυνα του Ηρακλή.
4′ Σουτ του Μύγα με το αριστερό και έξω από την περιοχή,η μπάλα σε κόρνερ

Διαιτητης: Ευάγγελος Γρατσάνης. Βοηθοί: Δημήτριος Τάτσης, Αντώνιος Πυλαρινός 4ος Διαιτητής: Αλεξάνδρος Αρετόπουλος

Ηρακλής (Παντελίδης): Χουάντερσον, Σαραμάντας, Στάμου, Μοντέιρο, Ιντζόγλου, Περόνε, Πασάς, Κυριακίδης, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Κούρος.

Παναιτωλικός (Ματζουράκης): Kυριακίδης, Κούσας, Τομανέ, Κλέσιο, Φερέιρα, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Τσοκάνης, Μύγας, Χαντάκιας, Ουάρντα.