Α.Ο. Αγρινίου: Βαριά ήττα από το Στρατώνι

img_3246

Για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής η ομάδα μας ηττήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο της Αρναίας από το Σ.Α. Στρατωνίου με σκορ 92 – 69.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τους γηπεδούχους να έχουν μικρό προβάδισμα. Τα πάντα ουσιαστικά κρίθηκαν στο τρίτο δεκάλεπτο όπου οι παίκτες του Στρατωνίου πέτυχαν 31 πόντους και έφτασαν τη διαφορά στους 23 πόντους. Το ισόπαλο 22 – 22 του τελευταίου δεκαλέπτου έφερε το τελικό 92-69.

Δεκάλεπτα: 20-16, 39-32, 70-47, 92-69

Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (Γιάννης Χατζούλης): Κελεσίδης 17(4), Δελίδης 17(4), Σουτζόπουλος 19(1), Θωμαΐδης 2, Φλιάτης 2, Πολιτόπουλος 6, Δασκαλόπουλος 16, Γρηγοριάδης 3, Ζύγουρας 2, Σαμαράς 6, Πονόπουλος 2.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Μπερερής 13(1), Τασόπουλος 20(1), Πουρνάρας, Τάσσος 6, Σταμούλης 2, Γκρέκας 6, Μήτσου 8, Γκόβας 10, Μακρής 4.