Δέρνονταν για 5′.Ισοπαλία και ξύλο στο Καινούργιο

Για 5′ δέρνονταν μετά το τέλος της αναμέτρησης στο γήπεδο Καινουρίου. Μετά το τελευταίο σφύριγμα από τον διαιτητή του αγώνα κο Μπεσίνη οι παίκτες των δύο ομάδων είχαν κάποιες μικρές αψιμαχίες. Τότε το λόγο πήραν οι “φίλαθλοι” των γηπεδούχων οι οποίοι ήρθαν στα “χέρια” με παίκτες της ΑΕΜ έξω από τα αποδυτήρια. Αυτό συνεχίστηκε για περίπου 5΄ με τους “φιλάθλους” να μην καταφέρνουν να εισέλθουν εντός των αποδυτηρίων καθώς επενέβησαν οι ψυχραιμότεροι και τα επεισόδια πήραν τέλος. Η αποστολή των “κανονιέρηδων” αποχώρησε με τη συνοδεία αστυνομικής δύναμης.

Σε έναν ματς που διεξήχθη σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο με δυνατές μονομαχίες Δόξα Καινουρίου και Α.Ε. Μεσολογγίου ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2-2.

Οι “μπέμπηδες” μόλις στο 10′ πήραν κεφάλι στο σκορ με γκολ του Σοροβού για να ισοφαρίσουν οι “κανονιέρηδες” με απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ του Βλαχογιάννη και λάθος υπολογισμό του τερματοφύλακα της Δόξας στο 37′.

Οι καινουργιώτες στο 38′ προηγήθηκαν ξανά με τον Dolenga στο 38′. Το τελικό 2-2 έκανε ο Κουντούρης στο 81′ όταν εκμεταλλεύτηκε λάθος έξοδο του Κορδάτου και με πλασέ από πλάγια δεξιά έστειλε την μπάλα στο άδειο τέρμα.

Η ΑΕΜ διαμαρτύρεται γιατί στο 93′ ακυρώθηκε γκολ υπέρ της με υπόδειξη για φάουλ στον τερματοφύλακα.

Στο τέλος του αγώνα οι παίκτες μεταξύ τους είχαν κάποιες αψιμαχίες και “φίλαθλοι” των γηπεδούχων εισήλθαν στον αγωνιστικό χώρο όπου και συνεπλάκησαν με παίκτες των φιλοξενούμενων έξω από τα αποδυτήρια.

Οι “φίλαθλοι” προσπάθησαν να εισέλθουν στα αποδυτήρια χωρίς όμως να τα καταφέρουν “παίζοντας” ξύλο για ένα πεντάλεπτο περίπου.

Η αποστολή της ΑΕΜ αποχώρησε με συνοδεία αστυνομικής δύναμης.

Το φιλμ του αγώνα:

10′ Γκοοολ 1-0 Βαθιά μπαλιά Τζωρτζόπουλου πίσω από το κέντρο ο Σοροβός έξω από την περιοχή κάνει εκπληκτικό κοντρόλ φέρνει την μπάλα μπροστά του και από πλάγια αριστερά μέσα από την περιοχή πλάσαρε εύστοχα τον Καραδήμα

19′ Απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ Τζωρτζόπουλου αποκρούει δύσκολα ο Καρδήμας

27′ Κεφαλιά πάσα του Μήτσου στον Κουτσολάμπρο αυτός σουτ από δεξιά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ

31′ Κόρνερ Τζωρτζόπουλου φάση διαρκείας μέσα στην περιοχή η μπάλα φτάνει στον Ι.Κουτσολάμπρο που κάνει από πλάγια δεξιά και μέσα από την περιοχή το σουτ από την απέναντι πλευρά άουτ

37′ Γκοοολ 1-1 Ο Βλαχογιάννης εκτελεί φάουλ απ’ευθείας ο Κορδάτος κάνει λάθος υπολογισμό της μπάλα η οποία καταλήγει στα δίχτυα.

38′ Γκοοολ 2-1 Ο Μήτσου κάνει την ατομική προσπάθεια από δεξιά κάνει την σέντρα και ο Dolenga από το ύψος της μικρής περιοχής με σουτ δίνει το προβάδισμα στη Δόξα

53′ Σέντρα Παλιάτσα κεφαλιά Ναούμη μπλόκαρε εύκολα ο Κορδάτος

56′ Σουτ Αυτζή πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ

57′ Από κόντρα στο χώρο του κέντρου η μπάλα έφτασε τον Κουτσολάμπρο που βγήκε τετ-α-τετ με τον Καραδήμα αλλά το πλασέ που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα άουτ

63′ Σέντρα – σουτ Πασπαλιάρη πάνω από το οριζόντιο άουτ

65΄Η Δόξα μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη για σκληρό μαρκάρισμα του Dolenga

75′ Απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ του Πασπαλιάρη ο Κορδάτος αποκρούει σε κόρνερ

81′ Γκοοολ 2-2 Σε σέντρα από αριστερά ο Κορδάτος κάνει λάθος έξοδο και ο Κουντούρης από πλάγια δεξιά και μέσα από την μεγάλη περιοχή με πλασέ σε κενή εστία ισοφαρίζει

93′ Ακυρώθηκε γκολ για την ΑΕΜ καθώς ο διαιτητής έδωσε φάουλ στον τερματοφύλακα της Δόξας

Δόξα Καινουρίου (Γιάννης Καραμπούλης): Κορδάτος (82′ Κόκκαλης), Αυγέρης, Μήτσος (71′ Μαμασούλας), Κωνσταντίνου, Μπουρλιάσκος, Ντίνος, Κουτσολάμπρος Ι. (65′ Μπριάνης), Τζωρτζόπουλος Δ., Σοροβός Β., Νικολογιάννης, Dolenga

Α.Ε.Μεσολογγίου (Δημήτρης Ξηρός): Καραδήμας, Παλιάτσας (61′ Βρέττας),, Διαμαντόπουλος (61′ Ρούσσης), Παναγιωτόπουλος, Μπαλαμπάνης, Δάρδας, Βλαχογιάννης (46′ λ.τ. Πλαστήρας), Κουντούρης, Ναούμης, Αυτζής, Πασπαλιάρης.