Τρομερός ΛεΜπρόν! Επιασε το 44ο τριπλ-νταμπλ της καριέρας του

lakers-at-golden-state-warriors_532_355

Εντυπωσιακός ήταν ο Κέβιν Λοβ τα ξημερώματα στο Κλίβελαντ. Ο σταρ των Καβαλίερς πέτυχε 34 πόντους (!) στην πρώτη περίοδο του αγώνα (40 συνολικά) και ήταν το «κλειδί» στη νίκη με 137-125 επί των Μπλέιζερς.

Πολύ καλός και ο ΛεΜπρόν Τζέιμς, ο οποίος πέτυχε το 44ο τριπλ-νταμπλ της καριέρας του, με 31 πόντους, 10 ριμπάουντ και 13 ασίστ, και ξεπέρασε τον Γκάι Ροντζερς στην 17η θέση της λίστα με τους παίκτες με τις περισσότερες ασίστ στο ΝΒΑ.

Ο Λοβ με οκτώ τρίποντα στην πρώτη περίοδο έδωσε το προβάδισμα και τη διαφορά στους Καβαλίερς, που έφτασαν εύκολα στην επικράτηση. Στο μεταξύ, οι Γουόριορς συνέχισαν κόντρα στους Λέικερς τις εκπληκτικές εμφανίσεις. Νίκησαν με διαφορά 43 πόντων την ομάδα του Λος Αντζελες. Ο Στεφ Κάρι πέτυχε 31 πόντους με 7/12 τρίποντα και 9 ασίστ, 5 ριμπάουντ, ο Ντουράντ 28 πόντους με 11/15 σουτ.

Τέλος, οι Κινγκς επιβλήθηκαν με 116-101 των Θάντερ μέσα στο Σακραμέντο. Ο Κώστας Κουφός πήρε 17 λεπτά συμμετοχής και στο διάστημα αυτό κατάφερε να πετύχει 9 πόντους και να μαζέψει 10 ριμπάουντ, ενώ είχε και ένα κλέψιμο