Α’ Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε.: Ο Λέων επικράτησε του Παναιτωλικού με 96-60

Ο Λέων έπαιξε το 17ο και τελευταίο αγώνα στην έδρα της για την κανονική περίοδο κερδίζοντας τον Παναιτωλικό με 96-60.

Μπαίνοντας στο γήπεδο με το “πόδι πατημένο στο γκάζι” και με απόλυτη συγκέντρωση “σκόρπισε” τους αντιπάλους προηγούμενη 16-0 στα πρώτα λεπτά 29-7 στο α’ δεκάλεπτο και 57-23 στο ημίχρονο.

Έτσι μας δόθηκε η ευκαιρία να κάνουμε αγωνιστικές δοκιμές συστημάτων και προσώπων και ο αρκετός κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο να χειροκροτήσει πολλές φορές τις όμορφες ενέργειες των παικτών μας.

Επόμενος και τελευταίος αγώνας για την κανονική περίοδο στις 14/3 και ώρα 16.00 στο Αγρίνιο με την ΑΛΦΑ 93. Τα δεκάλεπτα και οι πόντοι των 2 ομάδων.

Α 29-7 Β 28-16 Γ 19-12 Δ 20-25.

Α.Σ. ΛΕΩΝ: Τριαντάφυλλος, Περδικάρης 6, Κρασακοπουλος 5, Γρατσινοπουλος 13(1), Κιγκαν 5(1), Σταυρόπουλος 24(6), Λειβαδάς 18(2), Δαλαρης 4, Γεωργουλας 12(2),  Ελευθερίου 9.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Πάρδος 8, Θεοδωρόπουλος 8(2), Νίκας 5, Σταμούλης Ι. 7(1), Σταμούλης Χ. 13(1), Καλιακμανης 11, Τσασης 6, Θεοδωρόπουλος Α. 2.