Α.Ο. Αγρινίου: Πρόκριση στους “8” για την ομάδα προμίνι 2006

Στην προημιτελική φάση του πρωταθλήματος προμίνι 2006 πέρασε η ομάδα του Α.Ο. Αγρινίου.

Η ομάδα του Δημήτρη Μήτσου κέρδισε με 63 – 39 την ομάδα του Α.Σ. Λεών στο κλειστό του Δ.Α.Κ. Αγρινίου και συνέχισε την αήττητη πορεία της πετυχαίνοντας την 7η νίκη σε ισάριθμους αγώνες.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 11 – 12, με την ομάδα μας να παίρνει προβάδισμα 3 πόντων στο ημίχρονο. Τα πάντα κρίθηκαν στο τρίτο δεκάλεπτο όταν με επιμέρους σκορ 24 – 7 η ομάδα μας πήρε διαφορά 20 πόντων για να έρθει το τελικό 63 – 39 να “σφραγίσει” την πρόκριση στους “8” του πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα: 11 – 12, 15 – 11, 24 – 7, 13 – 9.

Διαιτητές: Σταθόπουλος Λ. – Παπαθανάση.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Δημήτρης Μήτσου): Διώτης 4, Σαπλαούρας Κ., Βελαώρας 9, Τραγουδάρας 15(1), Σουραβλιάς Χ. 2, Αργυρίου 11, Φαρμάκης, Μπουρνάζος 2, Σαπλαούρας Φ. 20(1), Βαλατσός, Σουραβλιάς Δ.