Α2 Μπάσκετ Ανδρών: Απόλλων Πατρών 72-56 Δόξα Λευκάδας

Με το… δεξί ξεκίνησε στον πάγκο του Απόλλωνα ο Νίκος Οικονόμου με τους πατρινούς να παίρνουν τη νίκη με 72-56. Το σκορ στο πρώτο μέρος του αγώνα άλλαζε συνεχώς χέρια έως ότι ένα 6-2 έφερε στο ημίχρονο μπροστά τη Δόξα με 36-32. Στην επανάληψη, οι πατρινοί πήραν μικρό προβάδισμα 3-5 πόντων, ενώ στο τέταρτο δεκάλεπτο επέβαλαν πλήρως το ρυθμό τους παίρνοντας διψήφια διαφορά (67-51) φτάνοντας έτσι σε μία άνετη νίκη.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ – ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 72-56
Τα δεκάλεπτα: 16-17, 32-36, 49-46, 72-56
Διαιτητές: Ψαριανός-Ζακεστίδης-Διμπινούδης
Απόλλων Π. (Οικονόμου) : Ακερ 17 (1), Μαστρογιαννόπουλος 11 (1), Αποστολίδης 6 (1), Τσιάρας 2, Παπαβασιλόπουλος, Κιτσούλης 15, Κουρέπης 1, Γόντικας 7, Χείλαρης 14, Αναγνωστόπουλος.
Δόξα Λ. (Κατοπώδης): Κελεσίδης, Τζόλος, Τσαλδάρης 10 (2), Αγγελακόπουλος 11 (1), Καλαμπάκας 8 (2), Πετρόπουλος 5 (1), Λιακόπουλος 11 (1), Καμπουρίδης 2, Μπέμπης, Γράβας 9 (1).