Α2 Μπάσκετ Ανδρών: Μόνο νίκες για Α.Ο. Αγρινίου και Χαρίλαος Τρικούπης

Την τέταρτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε η ομάδα του Α.Ο. Αγρινίου, που επιβλήθηκε στο κλειστό του Δ.Α.Κ. Αγρινίου του Φίλιππου Βέροιας με 68 – 42.

Η ομάδα μας μετά τα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου πήρε το προβάδισμα στο σκορ και από εκείνο το σημείο δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλό της.

Μετά τα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου η διαφορά ανέβηκε σε διψήφια τιμή και το ημίχρονο έκλεισε με προβάδισμα 13 πόντων για την ομάδα μας.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά διατηρήθηκε στα ίδια επίπεδα και στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας με επιμέρους σκορ 19 – 7 έφτασε στο τελικό +26.

Δεκάλεπτα: 20 – 13, 13 – 7, 16 – 15, 19 – 7.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου – Τσακαλογιάννης – Κανελλόπουλος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Καμάρας 12, Μπερερής 4, Μιχάλογλου 12(1), Χατζηνικόλας 6(1), Φραντσέσκι 9, Χρήστου, Παπαχρήστος, Γκρέκας 6, Σταματογιάννης 14, Ψαράς 3(1), Κασσιούμης 2, Σταμίρης.

Α.Π.Σ. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Δημήτρης Γκίμας): Τσούκας, Τσεσμετζίδης, Φυλάκης, Βάλλιος 3(1), Τσιακλάγκανος 3, Ελευθεριάδης, Κοθράς 9, Παραπούρας 10(1), Σουτζόπουλος 3, Καντάρκος 7, Φιλιππόπουλος, Ντρεκάλοβιτς 7.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ – Χ. ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 72-83
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Ιωάν. (Μανάσης)
Δεκάλεπτα: 18-21, 40-51, 57-69,72-83
Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Χονδρογιάννης 6 (2), Γράβας 17, Παππάς 2, Κακλαμάνος 10 (2), Ερμείδης 13 (3), Θέος 6, Καλλές 6, Σανδραμάνης 3 (1), Τριανταφύλλου 9 (2).
Χ. Τρικούπης (Καλαμπάκος): Παπαδιονυσίου 28 (4), Αντωνάκης 12 (1), Ναούμης, Ράπτης 20, Οικονομόπουλος 7 (1), Μαργέλης 2, Γκάτζιος 8, Βασιλόπουλος 3 (1), Σκουλίδας 3 (1).