Αίολος Αστακού: Δίκαιη ήττα στο Ιβανώφειο, όλοι στο γήπεδο το Σάββατο

Τη δίκαιη ήττα με τελικό σκορ 82-64 γνώρισε ο Αίολος Αστακού από τον Ηρακλή στο πρώτο παιχνίδι της ιστορίας του στα play off της Α2 Εθνικής Κατηγορίας.

Η ομάδα μας έκανε κακή εμφάνιση σε μια δύσκολη έδρα όπως είναι το Ιβανώφειο και παρότι για ένα ημίχρονο ήταν κοντά στο σκορ, στο δεύτερο μέρος η διαφορά έγινε διψήφια και η ομάδα μας έχασε το ροζ φύλλο.

Το σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν 22-22 και στο ημίχρονο 42-35, ενώ όλα κρίθηκαν από το επί μέρους σκορ 22-13 του τρίτου δεκαλέπτου που έφερε τη διαφορά στο +16 (64-48) για τον “Γηραιό”.

Βέβαια, κανένας δεν βάζει το κεφάλι κάτω και ο Μιχάλης Κουταλιανός με τους παίκτες του είναι αποφασισμένοι για τη νίκη το Σάββατο στο κλειστό του Αστακού, όπου ο Αίολος περιμένει από τον κόσμο του να γεμίσει τις κερκίδες και να υποστηρίξει την ομάδα μας σε ένα ακόμη σπουδαίο ραντεβού.

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΙΟΛΟΣ 82-64

Διαιτητές: Παγώνης-Μαλαμάς-Πιτσίλκας Β.

Δεκάλεπτα: 22-22, 42-35, 64-48, 82-64

ΗΡΑΚΛΗΣ (Αλεξανδρής): Αγγελακόπουλος 10, Γιαννακίδης 7 (1), Τότσιος 10, Ονάσογλου, Δέσπος 6, Χρυσόπουλος 2, Γκαγκαλούδης 20 (4), Κάτσιος, Ταουσάνης, Ρουτκάουσκας 12, Χείλαρης 15 (4), Καλαϊτζίδης

ΑΙΟΛΟΣ (Κουταλιανός): Μπρόζος 2, Θεοδωράκος 3 (1), Κουμπούρας 15, Παπαδιονυσίου 9 (1), Κατσαρές 2, Δουρούκης 2, Κακλαμάνος 18 (6), Κιτσούλης 2, Κασαμπαλής 2, Χαρισμίδης, Λυμπάρης 4, Γκιζόγιαννης 5.