«Έβρεξε» γκολ στο Αγρίνιο! Παναιτωλικός (2-3) Α.Ο. Ξάνθη

15281182_1249035601808851_672764068_n

Κι όμως, έβρεξε… τόσο πολύ που ενώ περιμέναμε το δεύτερο ημίχρονο να είναι πιο άχαρο από το πρώτο έγινε ακριβώς το αντίθετο με τις δυο ομάδες να σκοράρουν και να προσπαθούν με καμινάδες, λόγω κακού αγωνιστικού χώρου για άλλα τόσα τέρματα.

86′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, μειώνει σε 2-3. Ο Λεντέσμα βρήκε τον Ρότσα που κέρδισε αρχικά τη μάχη με τον Φλίσκα και στη συνέχεια τον Ζίβκοβιτς με συρτό σουτ που έστειλε την μπάλα αργά και βασανιστικά (λόγω και του βρεγμένου τερέν) στην αντίπαλη εστία.

83′ Σουτ του Τομανέ για τον Παναιτωλικό, εκτός εστίας η μπάλα

78′ Επικίνδυνη φάση από τον Παναιτωλικό. Ο Τσοκάνης εκτέλεση φάουλ, ο Ζίβκοβιτς έκανε κακή έξοδο και έφυγε η μπάλα σε κόρνερ

Γκολ η Ξάνθη, 3-1! Ο Γιουνές νίκησε τον Κυριακίδη με ωραία εκτέλεση και έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα του.

Πέναλτι για την Ξάνθη στο 72ο λεπτό! Ο Κυριακίδης βγήκε με τα πόδια και ανέτρεψε τον Γιουνές

63′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό! Ο διαιτητής είδε παράβαση στο μαρκάρισμα του Σολτάνι στον Καμαβουάκα. Υπάρχει επαφή χαμηλά, αλλά είναι πολύ αυστηρή η υπόδειξη. Ο Ουάρντα ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

48′ Γκολ για την Ξάνθη, 0-2! Ο Γιουνές μπήκε μέσα στην περιοχή, ο Κυριακίδης προσπάθησε να του κλείσει το πεδίο και έκανε ψηλοκρεμαστό σουτ με τον Μάκο να απομακρύνει πάνω στη γραμμή, ο Ντε Λούκας έκανε τη σέντρα στη συνέχεια της φάσης και ο Λάζιτς έκανε με κεφαλιά το 2-0