Αγρίνιο: Παναιτωλικός 2-0 Ηρακλής (τελικό) – Όλες οι φάσεις του αγώνα (νέες φωτογραφίες)

15401251_1269289699783441_1574889597_n

15451117_1269328043112940_125373560_n15451093_1269327516446326_135543534_n

15423646_1269328293112915_40090912_n

Τέλος στο ματς. Παναιτωλικός-Ηρακλής 2-0
90+ 2′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Ο Πάουλο τροφοδότησε τον Κλέσιο και ο δεύτερος έκανε δυνατό-συρτό σουτ και η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Χουάντερσον
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος
85′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 2-0! Η άμυνα του Ηρακλή δεν μπόρεσε να… πιάσει τον Κλέσιο που βγήκε από τα δεξιά και γύρισε την κατάλληλη στιγμή με τον Μαρκόφσκι να στέλνει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα.
15494033_1269343849778026_867292247_n
15403094_1269343916444686_48804082_n
15451347_1269345139777897_1625210685_n
83′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή. Οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το 1-1 μετά την εκτέλεση του Λεοζίνιο και την κεφαλιά του Μπαρτολίνι που έδιωξε ο Κυριακίδης.
Λάμπρου αντί Κούρου στο ματς.
79′ Εκτέλεση φάουλ του Λεντέσμα, εκτός εστίας η μπάλα ύστερα από την κεφαλιά του Μαρκόφσκι και ενώ ο Χουάντερσον έκανε κακή έξοδο.
Θα μπει ο Λάμπρου σε λίγο στο ματς για τον Ηρακλή
76′ Μέσα ο Λεντέσμα, εκτός ο Ουάρντα για τον Παναιτωλικό
74′ Κεφαλιά του Περόνε ύστερα από κόρνερ, η μπάλα άουτ.
70′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ουάρντα τροφοδότησε τον Μαρκόφσκι που βγήκε απέναντι από τον Χουάντερτσον και λίγο πλάγια, αλλά δεν έπιασε καλά το σουτ και έστειλε την μπάλα εκτός εστίας.
Μαρκόφσκι και Καμαβουάκα αντί Τομανέ-Φερέιρα για τον Παναιτωλικό
65′ Απειλεί ο Ηρακλής. Φάουλ του Λεοζίνιο, κεφαλιά του Ζιαμπάρη και η μπάλα εκτός εστίας
64′ Σουτ του Ουάρντα έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε ψηλά
59′ Αγγελόπουλος αντί Στάμου για τον Ηρακλή
Ετοιμάζει Αγγελόπουλο ο Παντελίδης
55′ Εκτέλεσε ο Πάουλο και η μπάλα βρήκε στο τείχος.
Φάουλ ακριβώς έξω από την αντίπαλη περιοχή για τον Παναιτωλικό. Ίσως και να πατούσε γραμμή ο Ουάρντα την ώρα που του έγινε το μαρκάρισμα
Έναρξη στο δεύτερο μέρος.
Λεοζίνιο αντί Πασά στο ματς για τον Ηρακλή
Ανώτερος ο Παναιτωλικός σχεδόν σε ολόκληρη τη διάρκεια του πρώτου μέρους. Θα μπορούσε να είχε βάλει και δεύτερο γκολ μετά το 1-0 του Κλέσιο στο 19′ και ξεχώρισε η ευκαιρία με το δοκάρι του Κούσα στο 35′. Ωστόσο, ο Ηρακλή που έγινε επικίνδυνος στο τελευταίο πεντάλεπτο του α’ ημιχρόνου, έφθασε κοντά στην ισοφάριση σε δύο περιπτώσεις. Στο τετ-α τετ του Πασά και στο δοκάρι του Περόνε αμέσως μετά.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Παναιτωλικός-Ηρακλής 1-0
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο μέρος
Δοκάρι ο Ηρακλής! Ο Κυριακίδης έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Περόνε έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Κυριακίδη.
Έξυπνη κάθετη μπαλιά του Περόνε στον Πασά, που έκανε ωραία κίνηση στον χώρο, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κυριακίδη με το χαμηλό σουτ που έπιασε.
44′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή!
42′ Κεφαλιά του Ουάρντα ύστερα από σέντρα του Μύγα, η μπάλα κατέληξε άουτ.
Ο Κούσας έκανε κεφαλιά προς τα πίσω ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Φερέιρα, ο Χουάντερσον έμεινε άγαλμα και η μπάλα βρήκε στο δεξί δοκάρι του και παρέμεινε το 1-0
35′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό!
30′ Επικίνδυνη επίθεση από τον Παναιτωλικό. Ο Πάουλο έκανε ωραία σέντρα από τα δεξιά, αλλά ο Ουάρντα που ήταν σε καλή θέση δεν μπόρεσε για λίγο να φθάσει στην μπάλα.
21′ Κίτρινη για τον Ηρακλή, την είδε ο Περόνε
Ο Παναιτωλικός αναπτύχθηκε γρήγορα και βρήκε… ανοιχτό τον Ηρακλή, ο Χαντάκιας πήρε την μπάλα στην κατοχή του στον άξονα και είδε ωραία τον Κλέσιο που έκανε κίνηση δεξιά και ο 22χρονος επιθετικός εκτέλεσε τον Χουάντερσον με πολύ δυνατό σουτ. Η ταχύτητα του Μοζαμβικανού έκανε τη διαφορά. Ωραίο γκολ για τους γηπεδούχους.
19′ ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-0 τον Ηρακλή!
17′ Αδύναμη κεφαλιά του Ουάρντα, μπλόκαρε ο Χουάντερσον
Εκτέλεσε ο Μοντέιρο και μπλόκαρε ο Κυριακίδης με τη δεύτερη
11′ Κερδισμένο φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον Ηρακλή
7′ Προσπάθεια του Περόνε για να αιφνιδιάσει τον Κυριακίδη που ήταν λίγο έξω από την εστία του, αλλά ήταν αδύναμο το σουτ και δεν ανησύχησε ο Έλληνας πορτιέρο
5′ Σέντρα-σουτ του Ουάρντα από τα αριστερά, διώχνει σε κόρνερ η άμυνα του Ηρακλή.
4′ Σουτ του Μύγα με το αριστερό και έξω από την περιοχή,η μπάλα σε κόρνερ
Έναρξη στο ματς!
Την καλύτερη δυνατή σύνθεση έχει ο Σάββας Παντελίδης,καθώς είναι στη διάθεσή του και ο Ρούσσος, ο οποίος είχε μείνει εκτός στο προηγούμενο ματς λόγω πειθαρχικού παραπτώματος.
Ροντρίγκες και Παπάζογλου είναι εκτός για τον Παναιτωλικό, ενώ επιστρέφει μετά τον τραυματισμό του ο Μουνιός.
Διαιτητης: Ευάγγελος Γρατσάνης. Βοηθοί: Δημήτριος Τάτσης, Αντώνιος Πυλαρινός 4ος Διαιτητής: Αλεξάνδρος Αρετόπουλος
Στον πάγκο του Ηρακλή: Περνίς, Ρούσσος, Βοσνακίδης, Αγγελόπουλος, Λάμπρου, Λεοζίνιο, Λουκίνας.
Στον πάγκο του Παναιτωλικού είναι οι: Κριστιάνο, Κουτρομάνος, Ρόσα, Ρότσα, Λεντέσμα, Καμαβουάκα, Μαρκόβσκι.
Ηρακλής (Παντελίδης): Χουάντερσον, Σαραμάντας, Στάμου, Μοντέιρο, Ιντζόγλου, Περόνε, Πασάς, Κυριακίδης, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Κούρος.
2

Παναιτωλικός (Ματζουράκης): Kυριακίδης, Κούσας, Τομανέ, Κλέσιο, Φερέιρα, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Τσοκάνης, Μύγας, Χαντάκιας, Ουάρντα.