Αγρίνιο: Παναιτωλικός – Λάρισα 2-1 (τελικό) – Αναλυτικά όλες οι φάσεις, λεπτό προς λεπτό

14955805_1227094260669652_4494584776446496096_n

Λήξη της αναμέτρησης με τον Παναιτωλικό να επικρατεί 2-1 επί της ΑΕΛ

93‘ Κίτρινη κάρτα στον Ρόσα

90′ + 2’ Πολύ μεγάλη ευκαιρία από τον Κλέσιο που ανάμεσα σε Γιοβάνοβιτς και Φάρκας τρυπώνει όμως δεν κάνει καλά το σουτ απέναντι από τον Ξενοδόχο

91‘ Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη

88‘ Σπουδαία επέμβαση του Κυριακίδη σε σουτ του Μαρουκάκη

87′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Φατιόν, μέσα ο Ντέλετιτς

85′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

Σέντρα του Κλέσιο, εντελώς αμαρκάριστος ο Μαρκόβσκι που με καρφωτή κεφαλιά κάνει το 2-1!

84′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Ρόσα, έξω ο Φερέιρα

81′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα ο Κουτσιανικούλης, έξω ο Αβραάμ

Έχει ανοίξει το κεφάλι του Γιοβάνοβιτς που αποχωρεί ματωμένος…

80′ Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ που την πετάει ο Αβραάμ με τη δύναμη που έβαλε στην πάσα μέσα στην περιοχή!

78‘ Διακοπή στο ματς, καθώς Κούσας και Γιοβάνοβιτς έχουν συγκρουστεί με τα κεφάλια τους. Ο αμυντικός του Παναιτωλικού αιμορραγεί

76′ Σέντρα του Φερέιρα, κανείς! Ο Παναιτωλικός έχει πάρει πάλι μέτρα στο γήπεδο και πιέζει

75’ Θα περάσει στο ματς ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Αβραάμ

74‘ Σουτ του Κλέσιο, η μπάλα καταλήγει άουτ

71′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό!

70‘ Κίτρινη κάρτα στον Γιοβάνοβιτς για φάουλ στον Τομανέ

69‘ Σουτ του Κλέσιο, η μπάλα άουτ

63‘ Κίτρινη κάρτα στον Κουτρομάνο
62‘ Ακόμα μία οριακή φάση, με τον Μαρουκάκη να φαίνεται αυτή τη φορά να μην καλύπτεται.

59‘ Λανθασμένη υπόδειξη του α’ βοηθού. Υποδεικνύει σε θέση οφσάιντ τον Μαρουκάκη σε φάση τετ-α-τετ, αν και ο επιθετικός της ΑΕΛ καλυπτόταν

57′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Λεντέσμα, μέσα ο Κουτρομάνος.

54′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ!Ο Αβραάμ κάνει ωραία κάθετη στον Μαρουκάκη (ενδεχομένως να είναι σε θέση οφσάιντ, αλλά είναι πάρα πολύ οριακή φάση) και αυτός δίνει πάσα «πάρε-βάλε» στον Ναζλίδη, που από το ύψος της μικρής περιοχής δεν δυσκολεύεται να ισοφαρίσει πολύ νωρίς στο β’ μέρος

53′ Σουτ του Λεντέσμα, η μπάλα πέρασε άουτ.

46‘ Ο Μαρουκάκης έχει περάσει στη θέση του Ναβάρο

41′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!Σέντρα του Ουάρντα από τα αριστερά, η μπάλα κατευθυνόταν στα χέρια του Ξενοδόχοφ, αλλά ο Γιοβάνοβιτς βάζει το πόδι του, αλλάζοντας την πορεία της μπάλας και εκείνη καταλήγει στα δίχτυα. Επί της ουσίας πρόκειται για αυτογκόλ του Γιοβάνοβιτς, παρά για γκολ του Αιγύπτιου.

39′ Η μεγαλύτερη ευκαιρία του ματς από τον Ουάρντα! Ο Αιγύπτιος έκανε τη γνωστή του κίνηση από αριστερά, έκανε και το σουτ με το δεξί, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι της εστίας του Ξενοδόχοφ

28‘ Νέο σουτ του Μάρκος Πάουλο, που δεν το πιάνει «γεμάτα» και η μπάλα φτάνει χωρίς δύναμη στα χέρια του Ξενοδόχοφ

22‘ Σουτ του Μάρκος Πάουλο, η μπάλα περνά κόρνερ. Ανεκμετάλλευτο για τους γηπεδούχους

17‘ Πρώτη τελική για τον Παναιτωλικό με τον Κλέσιο να κάνει ένα πολύ κακό σουτ

4′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναζλίδη, η μπάλα περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι

1′ Σέντρα στο ματς

Παναιτωλικός: Κυριακίδης – Κλέσιο, Ροντρίγκες, Κούσας, Τσοκάνης – Μάκος, Πάουλο – Φερέιρα, Λεντέσμα, Ουάρντα – Τομανέ

ΑΕΛ: Ξενοδόχοφ – Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς, Φάρκας, Κόντορ – Φατιόν, Ποτουρίδης – Ναβάρο, Αβραάμ, Βαρέλα – Ναζλίδης

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος, α’ βοηθός ο Τρύφων Πετρόπουλος, β’ ο Δημήτριος Βεργέτης και 4ος ο Αριστομένης Κουτσιαύτης