Champions League: Απίθανη πρόκριση για τη Γιουβέντους – Έχασε αλλά πέρασε η Σίτι

Είναι βαριά της «Γιούβε» η φανέλα! Παρότι βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από το γκολ του Σον, χτύπησε δις σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε απίθανη πρόκριση επί της Τότεναμ (1-2).

Η Γιουβέντους παρότι βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο από το γκολ του Σον, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσει και να πάρε μια απίθανη πρόκριση! Με τον Ιγκουαΐν να σκοράρει το γκολ της ισοφάρισης και να μοιράζει αυτό της ανατροπής στον Ντιμπάλα, η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι επικράτησε με 2-1 στο «Γουέμπλεϊ» και σε συνδυασμό με το 2-2 του πρώτου ματς, βρίσκεται στα προημιτελικά.

Κατάθεση ψυχής από τους Ιταλούς, που ήταν ψυχωμένοι και δεν… μάσησαν από την ανωτερότητα της Τότεναμ για περίπου μία ώρα! Και με το που έκαναν την ανατροπή, δεν έδειξαν καμία διάθεση να δεχτούν την ισοφάριση, παίζοντας σαν «σκυλιά»!

Μήνυμα στην κακομαθημένη Σίτι!

Στους «8» αλλά με μίνι-γκρίνια από την κερκίδα η Σίτι. Οι πολίτες «έκατσαν» στο 4-0 της Ελβετίας και είδαν τη Βασιλεία να μασάει σίδερα και να παίρνει τη νίκη με ανατροπή στο «Etihad» (2-1).

Έβγαλε την αγγαρεία η Σίτι και προκρίθηκε στους «8» του Champions League. Οι παίκτες του Γκουαρντιόλα ήταν υπερβολικά χαλαροί μετά το 4-0 του πρώτου ματς και είδαν την ψυχωμένη Βασιλεία να παίρνει τη νίκη και μάλιστα με ανατροπή 2-1 στο «Etihad».