Champions League: Χρυσοπλήρωσε και (σχεδόν) πέρασε στους ομίλους!

Ολοκληρώθηκε η πρώτη βραδιά για το πρώτο μισό των μη (κυρίως) πρωταθλητών Ευρώπης με τον Σωτηρίου να αδυνατεί νωρίς το απόγευμα να βοηθήσει την ομάδα του, γνωρίζοντας ήττα από την Καραμπάκ. Ενώ στα βραδινά ματς Α.Π.Ο.Ε.Λ. ΤΣΣΚΑ και Λίβερπουλ πήραν νίκες-πρόκριση τη στιγμή που η Στεάουα έφυγε με το 0-0 από τη Λισαβόνα.

Προβάδισμα… ιστορικής πρόκρισης για την Καραμπάκ!
Μπροστά στη μεγαλύτερη στιγμή της ιστορίας της βρίσκεται η Καραμπάκ! Με γκολ του Μαντάτοφ, οι Αζέροι νίκησαν 1-0 την Κοπεγχάγη του Σωτηρίου και πήραν προβάδισμα πρόκρισης στους ομίλους του Ch. League!

«Μπλόκαρε» την Σπόρτινγκ η Στεάουα!
Παρά το… σφυροκόπημα του πρώτου ημιχρόνου από την Σπόρτινγκ, η Στεάουα έφυγε με το 0-0 από τη Λισαβόνα, ενόψει της ρεβάνς των δύο ομάδων στο Βουκουρέστι για τα playoffs του Champions League.

Α.Π.Ο.Ε.Λ. και Δώνης έτοιμοι για Champions League
Με ένα «εκρηκτικό» πρώτο δεκάλεπτο, ο Α.Π.Ο.Ε.Λ. του Γιώργου Δώνη επικράτησε 2-0 της Σλάβια Πράγας στο ΓΣΠ και πήρε σαφές προβάδισμα πρόκρισης για τους ομίλους του Champions League.

Ένα «έγκλημα»… έστρωσε σεντόνι στην ΤΣΣΚΑ!
Τεράστιο διπλό «από το πουθενά» πανηγύρισε η ΤΣΣΚΑ! Εγκληματικό αυτογκόλ του Νούχου στις καθυστερήσεις έδωσε τη νίκη με 1-0 στην προηγούμενη αντίπαλο της ΑΕΚ και την έβαλε με το ένα πόδι στους ομίλους.

«Αστεράτη» Λίβερπουλ!
Με εξαιρετικό χτύπημα φάουλ του Αλεξάντερ-Άρνολντ και ένα γκολ του Μίλνερ (35’ και 74′), η Λίβερπουλ νίκησε 2-1 την Χόφενχαϊμ (87’ Ουτ) και βρίσκεται με το…1.5 πόδι στους ομίλους.