Δύο ισοπαλίες και μία ήττα για τα Τμήματα υποδομής του Παναιτωλικού

Αγωνιστικές υποχρεώσεις είχαν σήμερα οι ομάδες των Τμημάτων υποδομής του Παναιτωλικού.

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας του πρωταθλήματος Κ20 της Super League ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Παναιτωλικό. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ του Σαμπανίδη στο 14’ και για την ομάδα μας που είχε πολύ καλή απόδοση, ισοφάρισε ο Καββαδίας στο 38’, ενώ ο Νταλακούρας είχε δοκάρι στο 66’. Αγωνίστηκαν οι: Κουσιάδης, Πριόνας, Χριστογιάννης, Μαλής, Νταλακούρας, Γκασούκας (80’ Αλομπισάντ), Καββαδίας, Τσιγγάρας, Παναγιωτίδης (87’ Γιαννιώτης Δ.), Μανωλάκης, Παρράς.

Για το πρωτάθλημα Κ17 ο Παναιτωλικός αγωνίστηκε εκτός έδρας με την ΑΕΛ και γνώρισε την ήττα με 1-0. Η ομάδα μας ήταν καλύτερη στο α’ ημίχρονο όπου έχασε σημαντικές ευκαιρίες, αλλά δέχτηκε γκολ στο 55’ και δεν μπόρεσε να αντιδράσει στη συνέχεια. Αγωνίστηκαν οι: Καλαντζής, Λιάβας, Θώδης (80’ Χοχτούλας), Ντόβας (55’ Κοτοφώλης), Μελιάδης, Τσιαντής, Πατίλας, Κοτρώτσος (80’ Μαντζανάς), Καββαδίας, Μπακαδήμας (84’ Παναγιωτίδης), Βασίλακας (72’ Πανταζής).

Για το πρωτάθλημα Κ15 ο Παναιτωλικός ήρθε ισόπαλος 1-1 στην Ξάνθη. Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 46’ με κεφαλιά του Θεοτοκάτου και δέκα λεπτά αργότερα ισοφάρισε η Ξάνθη. Αγωνίστηκαν οι: Καρβέλης, Φραγκούλης, Παλιάτσας, Σκιαδάς, Κωνσταντόπουλος, Θεοτοκάτος, Αγρογιάννης, Ζοτάι (70’ Ντάβανος), Ντούλιας, (74’ Καζανάς), Μπελεβώνης (78’ Τρομπούκης), Καρατσώλης (50’ Νταλιάνης).