Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε.: Στα ημιτελικά η ομάδα προμίνι 2006 του Α.Ο. Αγρινίου

Στην ημιτελική φάση του πρωταθλήματος προμίνι 2006 της Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε. προκρίθηκε η ομάδα του Α.Ο. Αγρινίου.

Η ομάδα του Δημήτρη Μήτσου κέρδισε με 53 – 46 την ομάδα της ΑΛΦΑ ’93 στον προημιτελικό αγώνα που έγινε στο Δ.Α.Κ. Αγρινίου.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ στη δεύτερη περίοδο πήρε προβάδισμα 8 πόντων.

Η διαφορά διατηρήθηκε και στην τρίτη περίοδο, αλλά η ΑΛΦΑ έκανε την αντεπίθεσή της και οδήγησε το παιχνίδι στην παράταση. Στο έξτρα πεντάλεπτο η ομάδα του Α.Ο. Αγρινίου δέχτηκε μόνο δύο πόντους και έφτασε στη νίκη, που την φέρνει στον ημιτελικό του πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα: 9 – 11, 14 – 4, 14 – 14, 7 – 15, 9 – 2.

Διαιτητές: Διαμαντής- Γούργαρης.

Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Δημήτρης Μήτσου): Διώτης 6, Σαπλαούρας Κ. 2, Βελαώρας 5(1), Τραγουδάρας 11, Σουραβλιάς Χ., Αργυρίου 10, Φαρμάκης, Μπουρνάζος, Σαπλαούρας Φ. 19, Βαλατσός, Σουραβλιάς Δ.

ΑΛΦΑ ’93 (Ντίνος Καραπιπέρης): Παναγιωτόπουλος, Σελιμάς, Κουτρολός 4, Τσεντζέλης Π., Καραγιάννης, Ματσούκας 2, Παπαστάμος 2, Τσεντζέλης Θ. 5(1), Κοράκης 17(2), Γεώργας 8, Μάλαινος 2, Τσεκούρας 6.