Α’ Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε.: Ήττα για τον Παναιτωλικό από τον Α.Ο. Βόνιτσας – Γράψας αντί Σταυροθανάση στον πάγκο

Η ομάδα μας έπαιξε το Σάββατο με την πρωτοπόρο Βόνιτσα και έχασε με σκορ 49-72. Πραγματοποιώντας στο 1ο ημίχρονο την καλύτερή της φετινή εμφάνιση προηγήθηκε με διαφορές ως και 10 πόντων και τελικά το έκλεισε προηγούμενη με 29-24.

Ένα καταστροφικό 3ο δεκάλεπτο  όπου το επιμέρους σκορ ήταν 5-27 άλλαξε εντελώς την εικόνα του αγώνα και έδωσε ουσιαστικά τη νίκη στην αήττητη Βόνιτσα.

Στο διαδικαστικό 4ο δεκάλεπτο αγωνίστηκαν όλοι οι παίκτες και των δύο ομάδων. Μελανό σημείο ο τραυματισμός του Πάρδου με διάστρεμμα.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Γ.Φ.Σ (Σταυροθανάσης Θ.) : Θεράπος 2, Πάρδος 11, Ραγκαβής 4, Πιστιόλης 8(1), Τασιούλης Γ. 7(1), Μαυρομάτης, Τασιούλης Χ. 4, Λανόπουλος 10, Καραπάνος 1.

Επόμενος αγώνας το ερχόμενο Σάββατο με την Άλφα ’93.

Το Δ.Σ. του ερασιτέχνη Παναιτωλικού ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας του κοινή συναινέσει με τον προπονητή κο. Θεόδωρο Σταυροθανάση από την αντρική ομάδα του συλλόγου,
την οποία αναλαμβάνει ο προπονητής των ακαδημιών κ. Γιάννης Γράψας.

Το Δ.Σ. ευχαριστεί τον κ. Σταυροθανάση για την άριστη συνεργασία και την προσφορά του στην ομάδα του συλλόγου μας και του εύχεται καλή συνέχεια στην προπονητική του καριέρα.