EB: Κατώτερος των περιστάσεων παρουσιάστηκε ο Ολυμπιακός στη Μαδρίτη

Απλή… συμμετοχή είχε ο Ολυμπιακός στη Μαδρίτη, καθώς δεν προέβαλε καμία αντίσταση στη Ρεάλ, η οποία τον νίκησε άνετα 93-77 και τον έριξε στο 5-8.

Κατώτερος των περιστάσεων παρουσιάστηκε ο Ολυμπιακός στη Μαδρίτη, γνωρίζοντας εύκολα την ήττα (93-77) από τη Ρεάλ, με αποτέλεσμα να πέσει στο 5-8.

Οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν ακόμη και στο -26, παίζοντας λίγο πιο ζωηρά –κυρίως επιθετικά- στο τέταρτο δεκάλεπτο, με τον Κεστούτις Κεμζούρα να κρατά την εμφάνιση των Αλέξανδρου Βεζένκοβ (12π.) και Γουίλι Ριντ (11π.). Η ομάδα του Πειραιά έκανε 18 λάθη, με τη «βασίλισσα» από την άλλη να είχε 15/33 τρίποντα, οπότε δεν μπορούσε να διεκδικήσει κάτι παραπάνω.

Από ‘κει και πέρα, ο Κέβιν Πάντερ όχι μόνο δεν άρπαξε την ευκαιρία –ελλείψει Σπανούλη και ερχόμενος από παραγκωνισμό- καθώς όσο αγωνίστηκε ήταν αρνητικότατος, ενώ και ο Γουέιντ Μπόλντγουιν έπαιξε μόλις για δύο λεπτά.

Για την ομάδα του Λάσο, που ανέβηκε στο 10-3, πρώτος σκόρερ ήταν ο Κοζέρ με 18 πόντους, ενώ από 15π. είχαν οι Ράντολφ και Καμπάτσο.