Emileon: Φιλική νίκη του Παναιτωλικού επί του Καραϊσκάκη με 3-1

Σε αναμέτρηση προπονητικού χαρακτήρα ο Παναιτωλικός νίκησε 3-1 στο Emileon την Α.Ε. Καραϊσκάκης. Στο 15’ μετά από κόρνερ του Μουνιέ ο Γιοβάνοβιτς με σουτ άνοιξε το σκορ. Στο 43’ ο Αλμπάνης ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους, αλλά στο επόμενο λεπτό μετά από σέντρα του Κέβιν ο Μουνιέ με κεφαλιά – ψαράκι έκανε το 2-1. Στο 53’ ο Μπαΐροβιτς με εκτέλεση φάουλ πέτυχε το τελικό 3-1.

Στην αρχική ενδεκάδα της ομάδας μας ήταν οι: Κνετ, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Κέβιν, Ταχάρ, Σιέστεντ, Τζανακάκης, Λιάβας, Μουνιέ, Ντίας.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Γιαννακόπουλος (82’ Θεοδωρόπουλος), Τζανακάκης (58’ Γιαννιώτης), Γιοβάνοβιτς (82’ Μπακαδήμας), Λιάβας (82΄ Σκιαδάς), Κέβιν (58’ Παρράς), Τσιγγάρας, Ντάλσιο, Μιμίτο (82’ Φυτόπουλος), Ντουάρτε (82’ Μπελεβώνης), Μουνιέ (58’ Ρομάν), Μπαΐροβιτς.