Γ’ Εθνική: Νίκησαν και το πανηγύρισαν οι παίχτες της Γ.Ε.Αγρινίου

Την δεύτερη της νίκη για φέτος κατάφερε να πετύχει η Γ.Ε. Αγρινίου, η οποία επικράτησε στην έδρα της με σκορ 73-70 κόντρα στον Ιωνικό Ιωνίας. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν εντυπωσιακά το παιχνίδι, ολοκληρώνοντας τη πρώτη με περίοδο με το υπέρ τους σκορ 18-8. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Ιωνικού αντέδρασε και άρχισε σταδιακά να μειώνει τη διαφορά, με το σκορ ημιχρόνου ωστόσο να είναι το 33-27 υπέρ των γηπεδούχων. Οι φιλοξενούμενοι στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου συνέχισαν να πιέζουν και μείωσαν κι άλλο τη διαφορά, δίνοντας έτσι στοιχεία θρίλερ στο παιχνίδι, με την τρίτη περίοδο να λήγει με σκορ 50-48, ωστόσο η ομάδα του Αγρινίου κατάφερε να αντέξει μέχρι το τέλος και να πάρει τη νίκη.

ΓΕ Αγρινίου – Ιωνικός Ιωνίας 73-70