Euroleague Basketball: Μαγικός Ζακ ΛεΝτέι οδήγησε τον Ολυμπιακό

Ένας μαγικός Ζακ ΛεΝτέι έσπρωξε τον Ολυμπιακό στην τρίτη σερί του νίκη στην Ευρωλίγκα, με τους «ερυθρόλευκους» να επικρατούν 92-70 της Μπουντούτσνοστ και να ανεβαίνουν στο 6-4!

Ο Αμερικανός ήταν εξαιρετικός απέναντι στην Μπουντούτσνοστ, σπρώχνοντας τους «ερυθρόλευκους» να προσφέρουν σκορ και θέαμα και να επικρατήσουν 92-70, για την τρίτη σερί νίκη τους στην Ευρωλίγκα (6-4).

Οι Πειραιώτες είχαν κάποια ζητήματα… όρεξης στο πρώτο ημίχρονο, με τον 24χρονο να ξεκινάει ένα «one man show» στο τρίτο δεκάλεπτο, το οποίο ουσιαστικά έκρινε το ροζ φύλλο. Σε 21:16’’ λεπτά συμμετοχής, ο ΛεΝτέι είχε 28 πόντους και 8 ριμπάουντ, με τον Σπανούλη να σταματάει στους 17 πόντους και τον Πρίντεζη να προσθέτει άλλους 11.