Europa League: Επικράτησαν τα φαβορί

Ο Γερμανός επιθετικός ήταν εκείνος που με δικό του τέρμα στο τέλος του πρώτου μέρους χάρισε τη νίκη στη Λειψία και μαζί προβάδισμα πρόκρισης ενόψει της ρεβάνς.

Με ξέσπασμα μετά την ισοφάριση σε 2-2 από την Σάλτσμπουργκ, η Λάτσιο σημείωσε δύο γκολ σε τρία λεπτά και πήρε προβάδισμα πρόκρισης με το 4-2 κόντρα στους Αυστριακούς.

Αυτή είναι η Ατλέτικο! Διαμορφώνοντας το τελικό σκορ (2-0) από το πρώτο ημίχρονο και κρατώντας το μηδέν παθητικό εν όψει του δεύτερου αγώνα, οι Μαδριλένοι πρόσθεσαν και τη Σπόρτινγκ στα θύματά τους.

Πω πω μια Άρσεναλ! Παίζοντας κατά διαστήματα ποδόσφαιρο από τα παλιά, καλά της χρόνια και πετυχαίνοντας γκολάρες, οι Λονδρέζοι «καθάρισαν» την ΤΣΣΚΑ (4-1) και την πρόκριση στους «4» του Europa!