Football League 2: Κέρδισε και… ελπίζει ο Νέος Αμφίλοχος!

“Καθάρισε” στην επανάληψη 2-0 τον Σκουφά Κομποτίου ο Νέος Αμφίλοχος και μείωσε την διαφορά από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του 3ου ομίλου της Football League 2.

Χωρίς να πιάσει καλή απόδοση στον αγωνιστικό χώρο στο πρώτο ημίχρονο ο Νέος Αμφίλοχος δεν μπορούσε να βρει τους διαδρόμους να απειλήσει την εστία του Παπαχρήστου και να ανοίξει το σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο πιο ουσιαστικός κατάφερε να ανοίξει γρήγορα το σκορ στο 50′ όταν σε κόρνερ του Νάκου ο Κοκώνης με κεφαλιά κάνει το 1-0.

Την νίκη για τον Νέο Αμφίλοχο σφράγισε στο 85′ ο Μαλής με κεφαλιά μετά από σέντρα του Δράκου. Το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις όταν μετά από δυνατό σουτ έξω από την περιοχή του Χριστογιάννη η μπάλα δεν σταματούσε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Παπαχρήστου.

Στο τέλος του αγώνα οι φίλαθλοι χειροκρότησαν την ομάδα του Νέου Αμφιλόχου για την νίκη και για την μέχρι τώρα πορεία της στο πρωτάθλημα αλλά και την ομάδα του Σκουφά Κομποτίου με ένα ζεστό χειροκρότημα που αποχαιρέτησε το πρωτάθλημα της Football League 2.