Football League: Έχασε με 0-3 από τον Ο.Φ.Η. η Παναχαϊκή

Πάλεψε, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, η Παναχαϊκή αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στον Ο.Φ.Η. γνωρίζοντας την ήττα με 3-0 στην Αγυιά.

Το παιχνίδι «στράβωσε» από νωρίς καθώς μόλις στο 14′ ο Μάνος άνοιξε το σκορ με πέναλτι, που χρεώθηκε ο Μπουτζίκος μετά από εκτέλεση φάουλ του Ντίνα, όπως υπέδειξε ο Γρατσάνης. Λίγα λεπτά αργότερα στο 21′, ο Κουτσιανικούλης σούταρε εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε στον Λουμπαρδέα που έβαλε το κεφάλι του και κατέληξε στα δίχτυα. Το τελικό 3-0 υπέρ των Κρητικών διαμορφώθηκε πάλι στο πρώτο μέρος, όταν ο Μάνος σκόραρε με κοντινό πλασέ έπειτα από πάσα του Κουτσιανικούλη στο 44′.

Η Παναχαϊκή είχε κάποιες καλές στιγμές στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο ο Μωραΐτης στην πρώτη περίπτωση και ο Κυνηγόπουλος στη δεύτερη δεν κατάφεραν να σκοράρουν και να δώσουν ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Στα αξιοσημείωτα, η εντυπωσιακή παρουσία του κόσμου της Παναχαϊκής που παρά την μεγάλη απογοήτευση, χειροκρότησε και αποθέωσε τους παίκτες!

Παναχαϊκή (Οφρυδόπουλος): Σούλης, Πολίμος, Γκίνο, Αργυρόπουλος, Σωτηράκος, Φωτάκης (72′ Αντωνακόπουλος), Ελευθεριάδης, Πολυχρόνης (46′ Κυνηγόπουλος), Λουμπαρδέας, Μπουτζίκος, Μωραΐτης