Football League: Σκορ και θέαμα για την Παναχαϊκή στο τελευταίο εντός έδρας ματς

Η Παναχαϊκή κέρδισε με το εμφατικό 4-1 την Αναγέννηση Καρδίτσας στην Αγυιά και έτσι ολοκλήρωσε τις φετινές της υποχρεώσεις στο γήπεδό της με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

Οι «κοκκινόμαυροι» ήταν οι κυρίαρχοι του αγώνα από το πρώτο κιόλας λεπτό. Είναι χαρακτηριστικό ότι μόλις στο πέμπτο λεπτό η Παναχαϊκή προηγείτο με 2-0 χάρη σε γκολ του Μωραΐτη στο 3’ και του Κυνηγόπουλου στο 5’. Τα άλλα δυο «κοκκινόμαυρα»
γκολ πέτυχαν ο Φωτάκης στο 53’ και ο Μωραΐτης στο 84’ (δεύτερο προσωπικό γκολ στο παιχνίδι).

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Χαλκιάς, Πολίμος, Σωτηράκος, Φωτάκης (81′ Μαστραντωνάκης), Πλέγας, Λουμπαρδέας, Μουστακόπουλος, Ντάσιος, Κυνηγόπουλος (67′ Μασούρας), Αντωνακόπουλος (74′ Αργυρόπουλος), Μωραΐτης.