Α.Ο. Αγρινίου: Μεγάλη νίκη στο Λαγκαδά

Για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας η ομάδα μας κέρδισε στο Λαγκαδά τον τοπικό Ερμή με σκορ 65 – 61. Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας έφτασε τις 8 συνολικά και 5 εκτός έδρας ανεβαίνοντας στους 21 βαθμούς και την 4η θέση στην οποία ισοβαθμεί με Καρδίτσα και Ανατόλια.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι δύο ομάδες ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ με την ομάδα μας να έχει μικρό προβάδισμα σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3, όμως ο Α.Ο.Α. προηγήθηκε με 2 με τη συμπλήρωση 30 λεπτών και με 7 στο ξεκίνημα του τετάρτου δεκαλέπτου. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν, όμως στα τελευταία δευτερόλεπτα με σωστές επιλογές σε άμυνα και επίθεση η ομάδα μας πήρε την πολύτιμη νίκη.

Δεκάλεπτα: 14 – 15, 27 -31, 45 – 47, 61 – 65.

Διαιτητές: Παπαγερίδης – Ντούρας.

Μ.Α.Σ. ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Παναγιώτης Αμοιρίδης): Καντάρκος 19, Μάρουσιτς 6, Ακεψιμαΐδης 6, Πηλικούδης 4, Παρίτσης 11(3), Καϊκλής 5(1), Νώτης 5, Ελευθεριάδης 5(1).

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Μπερερής 11(1), Τάσσος 11, Τασόπουλος 12(1), Πουρνάρας, Μπαρούχας 3(1), Σταμούλης, Γκρέκας 7(1), Μήτσου 4, Γκόβας 13(3), Μακρής 4.