Α.Ο. Αγρινίου: Πρεμιέρα με νίκη στο δεύτερο γύρο

Με νίκη ξεκίνησε τις υποχρεώσεις στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας η ομάδα μας που επιβλήθηκε της ΧΑΝΘ με σκορ 64 – 55. Με αυτή τη νίκη η ομάδα μας έφτασε τις 10 στο πρωτάθλημα έχοντας πέντε εντός έδρας και πέντε εκτός έδρας.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ, όμως μετά το 11 – 14 η ομάδα μας με σερί 11 – 0 που ολοκληρώθηκε με τρίποντο του Γκρέκα λίγο μπροστά από τη γραμμή του κέντρου προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 22 – 14. Στο δεύτερο δεκάλεπτο με σερί 8 – 0 το σκορ έγινε 30 – 14, όμως οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο ημίχρονο προηγήθηκαν με ένα πόντο. Με νέο σερί 8 – 0 η ομάδα μας προηγήθηκε με 42 – 35, όμως ξανά οι φιλοξενούμενοι έφεραν το σκορ κοντά και προηγήθηκαν με 49 – 48 στο 30ο λεπτό. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας περιόρισε επιθετικά τη ΧΑΝΘ και με επιμέρους σκορ 16 – 6 έφτασε στην τελική επικράτηση.

Δεκάλεπτα: 22 – 14, 34 – 35, 48 – 49, 64 – 55.

Διαιτητές: Λογοθέτης – Καρπάνος.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 7, Μπερερής 14(2), Τάσσος 10, Πουρνάρας, Μπαρούχας 7(2), Σταμούλης, Γκρέκας 5(1), Μήτσου 8, Γκόβας 11(1), Μακρής 2, Δασκαλάκης.

ΧΑΝΘ (Σωτήρης Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 2, Αμπατζάς 2, Βλάχος 13, Ερμείδης, Ελευθεριάδης 20, Γεωργάκης 13(2), Δούκας, Λευκαδίτης 2, Φυλακτός, Μελίδης 3(1).