O A.O. Aγρινίου, με 89-69 νικητής του μεγάλου τοπικού ντέρμπι, με τον Χαρίλαο Τρικούπη Μεσολογγίου

unnamed-5

unnamed-6

Πρώτο δεκάλεπτο: Με την δυναμική του κόσμου και των δύο μονάδων άρχισε το παιχνίδι. Ο Α.Ο. Αγρινίου δέχθηκε δύο σκληρά φάουλ, αντιαθλητικά για τους διαιτητές και σε συνδυασμό με την καλή άμυνα σε ορισμένες στιγμές έκτισε μία διαφορά 11 πόντων. (27-18).
Δεύτερη περίοδος: Ο Χαριλαος Τρικούπης μπήκε πιο ζεστά μειώνοντας το σκορ, τη στιγμή που ο Α.Ο. Αγρινίου χρειάστηκε δύο μεγάλα σουτ και τα είχε σε διάστημα του ενός λεπτού. Όμως, αυτή τη φορά ο αντίπαλος δεν άφησε περιθώριο για περαιτέρω άνοιγμα της διαφοράς. Με τη διαφορά να εναλλάσσεται σε μονοψήφια νούμερα (48-39). Οι προπονητές είχαν τις δικές τους στιγμές σε αυτό το πρώτο ημίχρονο με εκείνον του Χαρίλαου Τρικούπη να φωνάζει συνεχώς προς τους παίκτες του, σε αντίθεση με τον Χρήστο Μυριούνη που περιορίστηκε σε συγκεκριμένες χαμένες φάσεις.
Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με ένα black out από πλευράς Α.Ο. Αγρινίου κάτι το οποίο αξιοποίησε ο Χαριλαος Τρικούπης μειώνοντας ακόμη και στους τρεις πόντους. Και εκεί που το ντέρμπι καλά κρατούσε δύο νέα μεγάλα σουτ έγιναν αφορμή για την μεγαλύτερη διαφορά στο παιχνίδι …
 H τέταρτη περίοδος ήταν μονόλογος στο μεγαλύτερο μέρος της για τον Α.Ο. Αγρινίου.