SL-Τέλος παιχνιδιού: Α.Ε.Λ. (1-0) Παναιτωλικός

Τέλος του παιχνιδιού με την Α.Ε.Λ. να κερδίζει τον Παναιτωλικό με γκολ του Μιλοσάβλιεβιτς από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2018-19.

Μίνι διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Ζίζιτς.

92′ Τρίτη αλλαγή για τη Λάρισα. Ο Γρομητσάρης παίρνει τη θέση του Κούνιτς.

89′ Σέντρα του Μαρινάκη, μπλόκαρε ο Κρίστινσον.

84′ Κίτρινη κάρτα στον Ζίζιτς.

80′ Κίτρινη κάρτα στον Μανά.

79′ Καλή στιγμή για την Α.Ε.Λ., με το σουτ του Ντέλετιτς να φεύγει άουτ.

78′ Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μανά παίρνει τη θέση του Μάζουρεκ.

75′ Δεύτερη αλλαγή για την Α.Ε.Λ. Ο Μόρσι αντικαθιστά τον Πίτι.

74′ Κι άλλο κόρνερ για την Α.Ε.Λ.

73′ Καλή στιγμή για την Α.Ε.Λ. Σουτ του Πίτι μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

71′ Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Λουσέρο να αντικαθιστά τον Χαντάκια.

70′ Κίτρινη κάρτα στον Κοέφ.

68′ Πρώτη αλλαγή και για την Α.Ε.Λ., με τον Κοέφ να παίρνει τη θέση του Μπάλλα.

68′ Έχει οπισθοχωρήσει αρκετά η Α.Ε.Λ. Στο μεταξύ, ο Παναιτωλικός προχώρησε στην πρώτη του αλλαγή, με τον Αλχασάν να αντικαθιστά τον Γουίλιαν.

61′ Τρομερή ευκαιρία για την Α.Ε.Λ., με τον Ντέλετιτς να αστοχεί μέσα από την περιοχή κι ενώ έχει αποφύγει τον Κυριακίδη.

58′ Κόρνερ για τη Λάρισα.

56′ Κίτρινη κάρτα στον Πίτι.

51′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Καλό σουτ του Μιχάι, διώχνει σε κόρνερ ο Κρίστινσον.

49′ Κεφαλιά του Μιλοσάβλιεβιτς μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με την Α.Ε.Λ. να προηγείται με 1-0 από το 3′ με γκολ του Μιλοσάβλιεβιτς και τον Παναιτωλικό να προσπαθεί να ξεπεράσει το αρχικό σοκ ανεβάζοντας στροφές, χωρίς, να αλλάζει κάτι στα πρώτα 45 λεπτά.

44′ Εκτέλεσε απευθείας ο Μάζουρεκ, έδιωξε με γροθιές ο Κρίστινσον.

43′ Κίτρινη κάρτα στον Καρανίκα. Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναιτωλικό. Σαν κοντινό κόρνερ.

42′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη.

34′ Διακόπηκε το ματς γιατί… ξεφούσκωσε η μπάλα.

32′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, που έχει ανεβάσει στροφές στα τελευταία λεπτά.

27′ Μακρινό σουτ του Μαρινάκη, η μπάλα άουτ.

26′ 61%-39% υπέρ του Παναιτωλικού η κατοχή της μπάλας.

22′ Κίτρινη κάρτα στον Γουίλιαν.

22′ Μίνι διακοπή στο ματς γιατί τραυματίστηκε ο Καρανίκας.

12′ Μίνι διακοπή στο ματς γιατί πρέπει να «καθαρίσει» η ατμόσφαιρα από τα δακρυγόνα που έπεσαν πριν από την έναρξη του αγώνα. Παρατηρήθηκε και μικρή πτώση του ρεύματος στο γήπεδο.

10′ Ευκαιρία για τη Λάρισα, με τον Πίτι να σουτάρει έξω από την περιοχή, ωστόσο η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

3′ Γκολ για τη Λάρισα με τον Μιλοσάβλιεβιτς! Ο Μιλοσάβλιεβιτς σούταρε ακριβώς έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε πόδια αντιπάλων, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Κυριακίδη.

2 Κόρνερ για την Α.Ε.Λ.

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μιχάι, Χαντάκιας, Τσοκάνης, Πάουλο, Έρικσον, Ντιας, Μάζουρεκ, Μπαρμπόσα και Μοράρ

Σε αυτόν των φιλοξενούμενων: Γιαννακόπουλος, Ρόσα, Λιάβας, Άργκους, Καμαρά, Μανά και Λουσέρο.

Α.Ε.Λ. (Τζιανλούκα Φέστα): Κρίστινσον, Καρανίκας, Γκόλιας, Μόρας, Ζίζιτς, Μπάλλας, Φατιόν, Ντέλετιτς, Κούνιτς, Πίτι και Μιλοσάβιεβιτς

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Παϊτέρης, Μόρσι, Λεοζίνιο, Ακόστα, Κοέφ, Γρομητσάρης και Σαχίτι.