SL-Τέλος παιχνιδιού: Απόλλων Σμύρνης (0-1) Παναιτωλικός

Τέλος στην αναμέτρηση. Ο Παναιτωλικός με το πέναλτι του Μπαΐροβιτς επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη και ανεβαίνει στην 6η θέση της βαθμολογίας.

91′ Κίτρινη κάρτα στον Αγρόδημο.

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

90΄Σουτ του Αγρόδημου, μπλοκαρε ο Κυριακίδης.

90′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπελεβώνης αντί Γκούγκα.

86′ Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα.

84′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Οικονομόπουλος αντί Στάθη.

82′ Κίτρινη κάρτα στον Ντίας.

81′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Παρράς αντί Μπαΐροβιτς.

Φτάσαμε στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Παναιτωλικός κρατάει εύκολα το υπέρ του 1-0 κόντρα στον φιλότιμο Απόλλωνα που θέλει αλλά δεν… μπορεί.

74′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Απόλλωνα. Το… σπαταλάει ο Ναζλίδης, ο οποίος σούταρε πάνω στο τείχος.

73′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Πάουλο αντί Αμαράλ.

73′ Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Βάρκας αντί Ρώσση.

68′ Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Ρώσση.

62′ Ο Αγρόδημος βρήκε τον χώρο και έκανε το σουτ, το οποίο έφυγε ψηλά άουτ.

Συμπληρώθηκε μία ώρα στο ματς, παραμένει το 1-0 υπέρ του Παναιτωλικού στην έδρα του Απόλλωνα Σμύρνης.

56′ Δεν υπάρχει κάποια φάση στο δεύτερο μέρος, ο Απόλλων έχει ισορροπήσει και προσπαθεί να φτιάξει με ορθολογικό τρόπο φάσεις αλλά δεν τα έχει καταφέρει.

49′ Νέο πέσιμο του Ντίας σε τζαρτζάρισμα με τον Ναδάλες στα όρια της περιοχής, τίποτα δεν υπέδειξε ξανά ο διαιτητής. Έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων και του Τραϊανού Δέλλα.

48′ Επικίνδυνο γύρισμα του Μπεντινέλι, δεν καταφέρνει ο Ναζλίδης να βρει την μπάλα και να την στείλει στα δίχτυα.

47′ Διαμαρτύρονται για νέο πέναλτι οι φιλοξενούμενοι σ εμαρκάρισμα του Βαφέα στον Ντίας, με τον διαιτητή να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι και μάλλον να έχει δίκιο.

46′ Σέντρα στο δεύτερο μέρος στη Ριζούπολη, ο Παναιτωλικός προηγείται με 1-0 του Απόλλωνα.