SL-Τέλος παιχνιδιού: Λεβαδειακός (1-0) Παναιτωλικός

Τρίποντο-ελπίδας για τον Λεβαδειακό στην προσπάθεια που κάνει να… αναστηθεί για άλλη μία σεζόν παραμένοντας στην μεγάλη κατηγορία.

90′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Γύρισμα από τα δεξιά και άστοχο πλασέ του Μάζουρεκ από πλεονεκτική θέση

89′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ιωαννίδης αντί Μαρκόφσκι στο ματς

76′ Ωραία μπαλιά του Λουσέρο για τον Τσοκάνη, αλλά ο Μπάγιτς διάβασε καλά τη φάση και την καθάρισε

71′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μάζουρεκ αντί του Τσιγγάρα

64′ Πολύ καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό. Κόρνερ του Στανόγεβιτς, η μπάλα έφτασε στον Αντιλέχου αλλά η μπάλα έφυγε μόλις άουτ με πλασέ από την καρδιά της αντίπαλης περιοχής!

63′ Εξαιρετική προσπάθεια του Νανγκίς, κέρδος ένα κόρνερ για τον Λεβαδειακό

54′ Γκολ ο Λεβαδειακός, 1-0! Ο Τσαμπούρης εκτέλεσε αριστερά και ο Γιαννακόπουλος έπεσε σωστά στη δεξιά του γωνία, αλλά δεν κατάφερε να αποσοβήσει το τέρμα

53′ Πέναλτι για τον Λεβαδειακό! Το κέρδισε ο Μαρκόφσκι, ο οποίος έπεσε στο έδαφος μετά από μαρκάρισμα του Άργκους και ο Παπαπέτρου έδειξε την άσπρη βούλα

Έναρξη στο δεύτερο μέρος!

Αμαράλ αντί Λιάβα για τον Παναιτωλικό

Ημίχρονο στο ματς! Λεβαδειακός-Παναιτωλικός 0-0 Λίγες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, κορυφαία αυτή του Μαρκόφσκι στο 41′, όπου ο Μιχάι στέρησε το γκολ από τον φορ των γηπεδούχων, διώχνοντας σε κόρνερ μετά την προβολή του πρώτου.

45′ O Μανά στη θέση του Μοράρ

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

Κάνει προθέρμανση ο Μανά

Ζήτησε αλλαγή ο Μοράρ

41′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Γύρισμα του Σαβατονγκό από τα δεξιά, ο Μαρκόφσκι έκανε την προβολή και ο Μιχάι έδιωξε σε κόρνερ

Λογικά δεν θα συνεχίσει παρά το γεγονός ότι επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο

Πρόβλημα με Λιάβα στον Παναιτωλικό.

31′ Σέντρα του Τσαμπούρη από δεξιά, δεν δυσκολεύτηκε ο Γιαννακόπουλος μπλοκάρει

Μικρό πρόβλημα με τον Μοράρ, επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο

25′ Μακρινό σουτ του Στανόγεβιτς το μπλοκάρει εύκολα ο Γιαννακόπουλος για τον Παναιτωλικό.

19′ Κακή σέντρα του Σαβατονγκό από τα δεξιά χωρίς τύχη

16′ Κίτρινη στον Τσοκάνη

10′ Διαγώνιο σουτ από τον Γκούγκα για τον Παναιτωλικό, με την μπάλα να περνά πάνω από την αντίπαλη εστία

2′ Πρώτη απειλή από τον Παναιτωλικό με τον Μπαρμπόσα, μπλόκαρε εύκολα ο Μπάγιτς

Σε αυτόν των φιλοξενούμενων: Κυριακίδης, Γιαννιώτης, Αμαράλ, Βασιλούδης, Μάζουρεκ, Μανά, Πάουλο

Στον πάγκο του Λεβαδειακού: Μπαλαούρου, Παντελιάδης, Μέλεγκ, Καραχάλιος, Λιάγκας, Μητρόπουλος, Ιωαννίδης

Παναιτωλικός (4-3-3/Τραϊανός Δέλλας): Γιαννακόπουλος, Τσοκάνης, Άργκους, Μιχάι, Λιάβας, Τσιγγάρας, Λουσέρο, Γκούγκα, Μπαΐροβιτς, Μπαρμπόσα, Μοράρ

Λεβαδειακός (4-3-3/ Νίκος Καραγεωργίου): Μπάγιτς, Ντιόγκο, Αντιλέχου, Ρεκβιασβίλι, Τσαμπούρης, Κονέ, Ζησόπουλος, Στανόγεβιτς, Νανγκίς, Σαβαντογκό, Μαρκόφσκι,