SL-Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (1-1) Αστέρας Τρίπολης (Φωτό)

Τέλος παιχνιδιού στο Αγρίνιο με το γκολ του Καλτσά στις καθυστερήσεις να στερεί από την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα το τρίποντο της νίκης, περιορίζοντας τον Παναιτωλικό στους 12 βαθμούς.

Ο Λουσέρο βρήκε με τον αγκώνα τον Καλτσά στη μούρη. Θα μπορούσε να αποβληθεί

90+3′ Γκολ ο Αστέρας, 1-1! Ο Καλτσάς από, μετά το γύρισμα του Δουβίκα, ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους

90+1′ Κίτρινη στον Μάζουρεκ για διαμαρτυρία

85′ Κίτρινη στον Λουσέρο. Την έδωσε ο Φωτιάδης την ώρα που ουσιαστικά παιζόταν το ματς. Ακατανόητη η κίνηση του διαιτητή, που σταμάτησε το παιχνίδι για τζάμπα λόγο

81′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μανά, μέσα ο Χαντάκιας.

77′ Σουτ του Λουσέρο, μπλόκαρε ο Αθανασιάδης

76′ Κίτρινη για τον Παναιτωλικό, την είδε ο Ρότσα

75′ Καμαρά αντί Μοράρ για τον Παναιτωλικό

72′ Ο Δουβίκας στη θέση του Τόνσο

71′ Βγήκε φάτσα με τον Κυριακίδη ο Μανιάς και νικήθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Υποδείχθηκε λανθασμένα σε αντικανονική θέση.

70′ Βον πλανέ του Τόνσο μετά από σέντρα του Κώτσιρα, η μπάλα πέρασε έξω

67′ Αντίδραση με τη μια από τον Αστέρα, δίχως αποτέλεσμα. Ο Μανιάς έκανε το γύρισμα, η μπάλα έχει βρει στον Άργκους, με τους φιλοξενούμενους να ζητάνε χέρι

66′ Γκολ ο Παναιτωλικός, 1-0! Ο Μοράρ εκτέλεσε φάουλ λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα, κόντραρε (μάλλον στην πλάτη του Τόνσο) η μπάλα και με την παράξενη τροχιά της κατέληξε στα δίχτυα του Αθανασιάδη που αιφνιδιάστηκε

63′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Ωραία κίνηση του Μανά εκτός περιοχής, η μπάλα κόντρα σε πόδια και βρήκε το δεξί δοκάρι του Αθανασιάδη. Δόθηκε άουτ πάντως

61′ Φερνάντες αντί Τσιλιανίδη στο ματς για τον Αστέρα.

55′ Πρώτη μεγάλη στιγμή στην αναμέτρηση και είναι για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας γέμισε με το κεφάλι, δεν έδιωξαν καλά οι του Παναιτωλικού και ο Τόνσο έπιασε το σουτ με τη μια, για να βρει σε ετοιμότητα τον Κυριακίδη

Ένα αρκετά κακό πρώτο ημίχρονο στο Αγρίνιο ολοκληρώθηκε με τις δυο ομάδες να προσφέρουν ελάχιστες συγκινήσεις και το 0-0 να δείχνει δίκαιο για τα πρώτα 45 λεπτά.

37′ Κίτρινη για τον Αστέρα. Την είδε ο Τσιλιανίδης

Σουτ του Μάζουρεκ, η μπάλα εκτός

30′ Πρώτη τελική εντός εστίας. Σουτ από τον Βαλιέντε μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Κυριακίδης

29′ Κίτρινη για τον Αστέρα. Την αντίκρισε ο Ιγκλέσιας

Σέντρα του Ντίας από τα δεξιά για τον Μανά, αλλά δεν έφτασε στην μπάλα ο δεύτερος

Πρόβλημα με Μάζουρεκ στον Παναιτωλικό. Έχει χτυπήσει στο σαγόνι, αλλά θα συνεχίσει ο Αργεντινός μεσοεπιθετικός.

8′ Τελική για τον Αστέρα. Έξυπνο πλασέ του Μανιάς εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κυριακίδη

Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μαρινάκης, Πάουλο, Μάζουρεκ, Μοράρ, Ντίας, Ρότσα, Μάλης, Άργκους, Λουσέρο, Μάνα.

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γιαννακόπουλος, Λιάβας, Μπαρμπόσα, Τσοκάνης, Καμαρά, Χαντάκιας, Αγρόδημος.

Αστέρας (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Βλάχος, Κυριακόπουλος, Τριανταφυλλόπουλος, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τόνσο, Καλτσάς, Τσιλιανίδης, Μανιάς.

Στον πάγκο των Αρκάδων: Παπαδόπουλος, Δουβίκας, Φερνάντεζ, Μπέλοκ, Κώτσιρας, Ορτέγκα, Πασαλίδης.