SL-Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (2-2) ΠΑΣ Λαμία 1964 (Φωτό)

Τέλος παιχνιδιού στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό του Τραϊανού Δέλλα να χάνει το τρίποντο μετά από γκολ του ΠΑΣ Λαμία 1964 στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού. Πρώτος βαθμός για την ομάδα του Μάκη Χάβου.

101′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ! Ο Μαρινάκης που έκανε την κεφαλιά ήταν όντως εκτεθειμένος και δίνεται οφσάιντ

99′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! 2-2 ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΑΝΤΕΤΖΟ! Κακή εκτέλεση του Μαστούρ, απέκρουσε ο Κυριακίδης, αλλά ο Αντέτζο που είχε μπει νωρίτερα στην περιοχή (και κανονικά θα έπρεπε να δοθεί επανάληψη) σκοράρει και κάνει το 2-2

95′ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Ο Μπαράλες κάνει την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Μαστούρ, η μπάλα στο απλωμένο χέρι του Μιχάι και σωστά δίνεται το πέναλτι.

88′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! 2-1 ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Τραγικό λάθος του Βασιλαντωνόπουλου που κρατά την μπάλα στην περιοχή της ομάδας του και του την κλέβει ο Καμαρά, ο τελευταίος έκανε το πλασέ και απέκρουσε ο Σαράνοφ, αλλά στο ριμπάουντ ο Μανά κάνει το 2-1.

87′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Λουσέρο, εκτός ο Άργκους

85′ Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Επστάιν, μέσα ο Πλιάτσικας

80′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μάρκος Πάουλο, μέσα ο Καμαρά.

80′ Σουτ του Μάρκος Πάουλο, η μπάλα άουτ

78′ Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Μπερτόλιο, μέσα ο Καραγκούνης

74′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! 1-1 ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΕΠΣΤΑΪΝ! Εκπληκτική κάθετη του Μπερτόλιο στον Γερμανό που ξεπερνά και τον Κυριακίδη και σε κενή εστία κάνει το 1-1

70′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μανά, εκτός ο Ουίλιαν που έχει και κίτρινη κάρτα

64′ Κίτρινη κάρτα στον Ντίας για θέατρο

63′ Αδύναμο σουτ του Μαρινάκη, μπλοκάρει εύκολα ο Σαράνοφ

60′ Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Καραμάνος, μέσα ο Μαστούρ

55′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Μοράρ να κάνει το πλασέ σε τετ-α-τετ με τον Σαράνοφ, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία της Λαμίας

53′ Κίτρινη κάρτα στον Μιχάι

51′ Νέο σουτ από τον Μοράρ, άουτ η μπάλα

49′ Σουτ του Μάζουρεκ, έβαλε καίρια κόντρα ο Αντέτζο

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο Γήπεδο του Παναιτωλικού με την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα να προηγείται με 1-0 με γκολ του Φράνκο Μάζουρεκ που σήμερα κλείνει 25 χρόνια ζωής.

43΄Γκολ για τον Παναιτωλικό, αλλά δεν μετράει ποτέ, καθώς ο Τσοκάνης ήταν οριακά εκτεθειμένος από την άμυνα της Λαμίας

40′ Συνεχίζει να χάνει ευκαιρίες η Λαμία. Κεφαλιά του Μπαράλες, άουτ η μπάλα

39′ Πολύ αδύναμο σουτ του Γουίλιαν. Μπλόκαρε ο Σαράνοφ

37′ Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον

34′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό που φέρνει πολυκοσμία στα καρέ της Λαμίας

27′ ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! 1-0 ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Τραγική αμυντική αντίδραση των Μπαράλες και Καραμάνου, σουτ του Μάζουρεκ και ο Παναιτωλικός ανοίγει το σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα.

21′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Κεφαλιά του Μπαράλες για τον Μπερτόλιο, ο Κυριακίδης νικάει σε τετ-α-τετ τον Αργεντινό

20′ Αδύναμο σουτ του Μάζουρεκ, άουτ η μπάλα

16′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Έκλεψε την μπάλα από τον Άργκους ο Επστάιν, μπήκε μέσα στην περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά ο Κυριακίδης απέκρουσε το πλασέ του Γερμανού εξτρέμ

12′ Διαμαρτύρεται για πέναλτι η Λαμία. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι

7′ Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα για φάουλ στον Μάζουρεκ

6′ Πρώτη καλή «επίσκεψη» του Παναιτωλικού στα αντίπαλα καρέ, μπλοκάρει ο Σαράνοφ

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Εκτέλεση φάουλ του Μπερτόλιο, εντυπωσιακή επέμβαση του Κυριακίδη

2′ Οφσάιντ δόθηκε στον Μοράρ. Μάλλον λανθασμένη απόφαση από το κακό ριπλέι.

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γιαννακόπουλος, Χαντάκιας, Ρότσα, Μανά, Λουσέρο, Λιάβας, Καμαρά

Λαμία: Σαράνοφ – Βασιλαντωνόπουλος, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Βάντερσον – Μπλάζιτς, Σκόνδρας – Καραμάνος, Μπερτόλιο, Έπσταϊν – Μπαράλες

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Μελίσσας, Καρυπίδης, Καραγκούνης, Πλιάτσικας, Μαστούρ, Τσούκαλος, Ασίγκμπα