SL-Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (5-0) Πανιώνιος

Τέλος: Παναιτωλικός-Πανιώνιος 5-0.
Μεγάλη νίκη για τον Παναιτωλικό που περνάει τον Παναθηναϊκό και γλυκοκοιτάζει Ευρώπη!

89′ Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίαζ από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει τη μπάλα στα περιστέρια

87′ Νέο σουτ του Αμαράλ, η μπάλα περνάει άουτ

86′ Σουτ ο Αμαράλ, κόρνερ από τον Μαλέρμπ

Πλέον τα λεπτά που απομένουν έχουν χαρακτήρα… υποχρέωσης και για τους

Ο Βασιλούδης στη θέση του Μάζουρεκ

75′ Κίτρινη στον Μάρκους Πάουλο

Γύρισμα από τον Μανά στην περιοχή και ο Γουίλιαν τη στέλνει στο πλεκτό!

72′ Γκοοοοολλλλ για τον Παναιτωλικό και 5-0!

70′ Πλασέ του Μπουμάλ η μπάλα έφυγε άουτ

66′ Ο Ρέντζας στη θέση του Αρτσε

Ο Μάρκος Πάολο στη θέση του Μπάιροβιτς

Σωστή απόφαση του κ. Μανούχου

59′ Φάουλ του Κότσιτς στον Μαρινάκη. Δεύτερη κίτρινη και με δέκα ο Πανιώνιος

57′ Κεφαλιά του Ντουρμισάι, διώχνει ο Γιαννακόπουλος

Αποφασίζει να αλλάξει τερματοφύλακα ο Άκης Μάντζιος

52′ Ο Μπανανά στη θέση του Σταυρόπουλου και ο Μαλέρμπ στη θέση του Μανοϊλοβιτς

Είναι χαρακτηριστικό ότι η ομάδα του Δέλλα έχει βρει δίχτυα και στις τέσσερις τελικές στην εστία που έχει στο ματς

Γύρισμα στην περιοχή από τον Μανά, δεν μπορεί να διώξει στο Σταυρόπουλος και ο Μάζουρεκ βρίσκει και πάλι δίχτυα

49′ Γκοοοοοολλλ για τον Παναιτωλικό και 4-0

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο Γήπεδο του Παναιτωλικού.

Οι παίχτες του Τραϊανού Δέλλα έψαξαν και βρήκαν όχι ένα, αλλά τρία τέρματα με σκόρερ τους: Άργκους, Μπαΐροβιτς και Μάζουρεκ.

Σέντρα από τον Μαρινάκη, οι αμυντικοί του Πανιωνίου ξέχασαν τον Μάζουρεκ και ο Αργεντινός πέτυχε το 6ο φετινό του γκολ!

41′ Γκοολλλλλ για τον Παναιτωλικό και 3-0. Ο Μάζουρεκ!

39′ Σουτ του Μπουμάλ με το δεξί, πάνω στον Γιαννακόπουλο

Ακόμα ένα κόρνερ για τον Πανιώνιο. Το 4ο στο ματς

Ο Πανιώνιος προσπαθεί τα τελευταία πέντε λεπτά να φτάσει στην περιοχή του Γιαννακόπουλου, αλλά δεν έχει απειλήσει ουσιαστικά

35′ Σουτ του Μανθάτη, η μπάλα ψηλά

33′ Κεφαλιά του Μπουμάλ η μπάλα πέρασε εκτός

30′ Παναιτωλικός-Πανιώνιος 2-0

Ζητούν πέναλτι οι άνθρωποι του Πανιωνίου σε μαρκάρισμα του Άργκους στον Άρτσε. Υπάρχει παράβαση αλλά είναι εκτός περιοχής.

Σημαντικό προβάδισμα του Παναιτωλικού από νωρίς. Δύο λάθη επί της ουσίας της άμυνας του Πανιωνίου (το ένα σε στατική φάση), δίνουν την ευκαιρία στην ομάδα του Δέλλα να απλοποιήσει τα πράγματα.

Τραγικό λάθος του Κόσιτς, κλέβει ο Μανά πατάει περιοχή για να αφήσει στον Μπαϊροβιτς που ήρθε τρένο να πλασάρει για το 2-0

20′ Γκοοοοοολλλλ για τον Παναιτωλικό και 2-0

14′ Σουτ από πλάγια του Ντουρμισάι, η μπάλα έφυγε άουτ

Κίτρινη στον Κόσιτς

Στο έδαφος ο Μανά. Τον έχει βρει με τις τάπες στο λαιμό ο Κόσιτς ενώ ήταν πεσμένος

10′ Το παιχνίδι έχει καλό ρυθμό, έχει φάσεις και φυσικά ένα γκολ σε αυτό το πρώτο δεκάλεπτο

by Sport-fm March 11, 19:10:47

8′ Σέντρα του Ντουρμισάι από αριστερά, η μπάλα βρήκε και στο πάνω μέρος του δοκαριού και εφυγε άουτ

Εκτέλεση κόρνερ, κακή έξοδος από τον Μανοϊλοβιτς και ο Άργκους με κεφαλιά ανοίγει το σκορ στο Αγρίνιο

6′ Γκοοοοοοολλλλ ο Παναιτωλικός και 1-0

Ο Ντομίγκεζ πάντως ήταν ελάχιστα πιο μπροστά από τους αμυντικούς σε αυτή τη φάση.

4′ Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Φάουλ από δεξιά, κεφαλιά του Ντομίνγκεζ στην αγκαλιά του Γιαννακόπουλου