SL-Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Α.Ο. Ξάνθη (1-1) Παναιτωλικός (Φωτό)

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Ξάνθη και Παναιτωλικός στο 1-1. Με ενδιαφέρον αναμένουμε το δεύτερο ημίχρονο στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

42′ Γκολ για την Ξάνθη με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γέντρισεκ!

41′ Πέναλτι για την Ξάνθη! Γύρισμα του Μπαξεβανίδη στην περιοχή, ο Μιχάι βρήκε την μπάλα με το χέρι.

39′ Κόρνερ για την Ξάνθη, που πιέζει.

37′ Ευκαιρία για την Ξάνθη. Καλό σουτ του Σιλά έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Κυριακίδη.

34′ Νέα διακοπή στον αγώνα, καθώς έχει τραυματιστεί ο Μοράρ. Μάλιστα, ο επιθετικός του Παναιτωλικού σφαδάζει από τους πόνους.

31′ Μίνι διακοπή στο ματς αφού έχει τραυματιστεί ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού.

30′ Φάση… διαρκείας για την Ξάνθη στην περιοχή του Παναιτωλικού, ωστόσο οι παίκτες των γηπεδούχων δεν βρήκαν καθαρό πεδίο για να σουτάρουν.

28′ Επικίνδυνη στιγμή για την Ξάνθη με τον Καντά να μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά και να σεντράρει, αλλά οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων έδιωξαν.

26′ Κόρνερ για την Ξάνθη.

24′ Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

21′ Γκολ για τον Παναιτωλικό με τον Μοράρ! Τραγικό λάθος του τερματοφύλακα της Ξάνθης, Ζίβκοβιτς, που… πάσαρε σε αντίπαλο και ο Μοράρ δεν τον συγχώρησε.

15′ Κεφαλιά του Μπαξεβανίδη μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Κυριακίδης.

14′ Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ για την Ξάνθη.

14′ Κόρνερ για την Ξάνθη.

11′ Πίεσε ο Παναιτωλικός και ανάγκασε τους παίκτες της Ξάνθης να διώξουν την μπάλα όπως-όπως.

4′ Η πρώτη καλή στιγμή ανήκει στην Ξάνθη. Ο Γέντρισεκ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας, αλλά πλάσαρε από πλάγια θέση και η μπάλα κατέληξε άουτ.

Η ενδεκάδα της Ξάνθης (4-2-3-1): Ζίβκοβιτς – Μπαξεβανίδης, Λισγάρας, Κασάδο, Σιλά – Καμαρά, Κοβάτσεβιτς – Κίκε, Σαρπόνγκ, Καντά – Γέντρισεκ

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού (4-1-4-1): Κυριακίδης – Μαρινάκης, Μιχάι, Άργκους, Τσοκάνης – Έρικσον – Μάζουρεκ, Ντίας, Ουίλιαν, Μανά – Μοράρ