SL-Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ατρόμητος Αθ. (0-0) Παναιτωλικός

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Περιστέρι με τις δυο ομάδες να μένουν στο 0-0 σε ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο με μοιρασμένες φάσεις για τις δυο ομάδες.

45’+1′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μοράρ, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Μέγερι

40′ Κίτρινη στον Κιβρακίδη, για μαρκάρισμα πάνω στον Μάζουρεκ.

35′ Χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Μοράρ -που είναι οφσάιντ, στο ξεκίνημα της φάσης- να γυρίζει μέσα από την περιοχή, από δεξιά, στον αμαρκάριστο Γουίλιαν, που σουτάρει όμως απελπιστικά άουτ!

34′ Γυριστό σουτ του Κουλούρη, μετά από σέντρα του Κιβρακίδη από δεξιά, η μπάλα πέρασε άουτ.

31′ Ωραία μπαλιά του Μάζουρεκ για τον Μανά, ωστόσο ο Μέγιερι βγήκε γρήγορα και μπλόκαρε.

28′ Προσωρινή διακοπή στην αναμέτρηση, λόγω των καπνογόνων που άναψαν οι οπαδοί του Παναιτωλικού και επηρεάζουν την ορατότητα όλων…

23′ Κίτρινη κάρτα στον Μαλή, για μαρκάρισμα πάνω στον Ενσικουλού.

20′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Ενσικουλού να μπαίνει στην περιοχή από δεξιά και να σουτάρει, στέλνοντας όμως την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Παναιτωλικού!

19′ Καλή φάση για τον Ατρόμητο, με τον Μάντσον να βγαίνει τετ α τετ με τον Κυριακίδη, να κάνει το γύρισμα για τον Κουλούρη αλλά τη μπάλα να απομακρύνεται από τον Μαλή, για να βρει στη συνέχεια στο σώμα του Κυριακίδη που μπλοκάρει…

7′ Νέα σέντρα του Γιαννούλη, από αριστερά, διώχνει ο Τσοκάνης…

2′ Σέντρα του Μπρούνο από δεξιά, η μπάλα περνάει παράλληλα με την αντίπαλη εστία.

Όσο για το σχήμα με το οποίο ξεκινάει ο Παναιτωλικός; Αυτό απαρτίζεται από τους Κυριακίδη, Μαρινάκη, Άργκους, Μαλή, Τσοκάνη, Λουσέρο, Λιάβα, Μανά, Μάζουρεκ, Γουίλιαν και Μοράρ.

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα καθίσουν οι Γιαννακόπουλος, Γκούγκα, Αμαράλ, Χαντάκιας, Αγροδήμος, Μιχάι και Τσιγγάρας.

Στην αρχική 11άδα του Ατρόμητου βρίσκονται οι Μέγερι, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Χατζηισαϊας, Γιαννούλης, Καρασαλίδης, Μάντσον, Μπουσούλατζιτς, Ενσικουλού, Κουλούρης και Μπρούνο.

Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι: Θεοδωράκης, Νάτσος, Ούμπιδες, Κωτσόπουλος, Μούγιακιτς, Βασιλακάκης και Λαζαρίδης.