SL-Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Ο.Φ.Η. (1-0) Παναιτωλικός

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Ηράκλειο με το γκολ του Ναμπί να χωρίζει τις δυο ομάδες. Χαμένο πέναλτι του Μοράρ με την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα να ανεβαίνει μετά το ημίωρο.

45′ Πολύ ωραίο γυριστό σουτ του Ναμπί, διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ ο Κυριακίδης.

43′ Δεύτερο διαδοχικό κόρνερ για τον Ο.Φ.Η., διώχνει με το κεφάλι ο Ντίας.

42′ Καλή προσπάθεια του Ντίνα, που πασάρει στον Ναμπί, το σουτ του οποίου από το ύψος της περιοχής κοντράρει στον Μάλη και καταλήγει σε κόρνερ…

38′ Ο Μοράρ ανέλαβε την εκτέλεση αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Στρέζο που απέκρουσε, διατηρώντας το 1-0 υπέρ του Ο.Φ.Η.

37′ Πέναλτι για τον Παναιτωλικό, καθώς ο Μπράουν ανέτρεψε τον Μανά!

33′ Εντυπωσιακή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μοράρ, με τον Στρέζο να «απογειώνεται» και να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ!

30′ Ο Ναμπί εκτελεί το φάουλ από δεξιά, αλλά βγαίνει ο Κυριακίδης και καθαρίζει τη φάση.

29′ Κίτρινη κάρτα στον Μανά, για φάουλ στον Βουό.

26′ Γκοοοοοολ! 1-0 ο Ο.Φ.Η., με τον Ναμπί να εκτελεί απευθείας ένα φάουλ και να στέλνει τη μπάλα στην δεξιά γωνία του Κυριακίδη, που πέφτει, τη βρίσκει αλλά δεν μπορεί να την αποκρούσει…

22′ Διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Τσοκάνη.

21′ Πάσα του Μπράουν για τον Ναμπί, που πιάνει το σουτ πάνω στην κίνηση αλλά είναι αδύναμο και καταλήγει στην αγκαλιά του Κυριακίδη.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο, για φάουλ πάνω στον Τσοκάνη.

13′ Νέο κόρνερ για τον Ο.Φ.Η., από δεξιά, το εκτελεί ο Κουτσιανικούλης, ο Βουό παίρνει την κεφαλιά ανενόχλητος, αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ!

11′ Σέντρα του Μοράρ από αριστερά, απευθείας άουτ η μπάλα.

10′ Σέντρα σουτ του Ναμπί από αριστερά, διώχνει ο Κυριακίδης σε κόρνερ, που περνάει χωρίς αντίκρισμα για τον Ο.Φ.Η.

4′ Με δέκα προσωρινά ο Ο.Φ.Η., λόγω τραυματισμού του Κουτσιανικούλη…

2′ Εκτέλεση φάουλ του Μεγιάδο, από αριστερά, η μπάλα περνάει άουτ…

Όσο για το σχήμα με το οποίο ξεκινάει ο Παναιτωλικός; Αυτό το απαρτίζουν οι Κυριακίδης, Τσοκάνης, Άργκους, Μάλης, Μαρινάκης, Λιάβας, Λουσέρο, Ντίας, Μάζουρεκ, Μανα και Μοράρ.

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα καθίσουν οι Γιαννακόπουλος, Μπαΐροβιτς, Τσιγγάρας, Χαντάκιας, Μιχάι, Γκούγκα και Αμαράλ.

Στην αρχική 11άδα του ΟΦΗ βρίσκονται οι Στρέζος, Γιαννούλης, Ποτουρίδης, Μιχόγεβιτς, Μπράουν, Νάστος, Μεγιάδο, Ντίνας, Ναμπι, Κουτσιανικούλης και Βουό.

Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Σωτηρίου, Δελληγιαννίδης, Οικονόμου, Παπάζογλου, Κοροβέσης, Νέιρα και Πάρσον.