SL-Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (0-0) Π.Α.Ο.Κ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό να έχει ως σημαντικότερη ευκαιρία την κεφαλιά του Μάρκος Πάουλο στο 110 λεπτό της συνάντησης.

45+2′ Σύγκρουση στον αέρα του Μάτος με τον Γιαννακόπουλο.

43′ Μια βαθιά μπαλιά του Αμαράλ, κόπηκε εύκολα από την άμυνα του ΠΑΟΚ. Ο Λουτσέσκου φόρεσε το γουρλίδικο σκουφάκι του πριν λίγο.

40′ Το ματς έφτασε στο 40′, το 0-0 παραμένει και είναι αδύνατο να υπάρχει ρυθμός με τόσες διακοπές.

36′ Πολλή δουλειά του Μάζουρεκ στο κέντρο, κερδίζει φάουλ από τον Ολιβέιρα που βλέπει κίτρινη.

34′ Φάουλ ο Ολιβέιρα στον Μάζουρεκ.

30′ Κόρνερ για τον Π.Α.Ο.Κ.

30′ Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Μάτος.

27′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

25′ Κίτρινη ο Μπίσεσβαρ για μαρκάρισμα στον Ντίας.

23′ Εκτέλεση του Μάζουρεκ, μαζεύει ο Πασχαλάκης.

22′ Φάουλ κερδίζει ο Μανά από αριστερά από τον Βαρέλα. Υπάρχουν δυνατές μονομαχίες και ένταση.

21′ Μπαλιά του Άκπομ στον Λημνιό, δεν πρόλαβε ο τελευταίος.

20′ Στο έδαφος ο Κρέσπο από πάτημα του Μάζουρεκ, κίτρινη στον Αργεντινό.

19′ Ο Βιεϊρίνια σεντράρει από αριστερά, άστοχο το γέμισμα που επιχείρησε.

Από μια κίνηση του Ολιβέιρα με τον ώμο έχει χτυπήσει ο Μάζουρεκ.

16′ Πεσμένος ο Μάζουρεκ στο τερέν.

Σωστή η υπόδειξη, όταν έκανε την κεφαλιά ο Μάτος, ο Ολλανδός ήταν εκτεθειμένος σε θέση οφσάιντ.

13′ Ο Μπίσεσβαρ σκοράρει, αλλά το γκολ δεν μετράει γιατί ο Ολλανδός είναι σε αντικανονική θέση.

11′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Από την εκτέλεση κόρνερ, ο Μάρκος Πάουλο την κεφαλιά, ο Πασχαλάκης σε μια δύσκολη όσο και σωτήρια επέμβαση.

11′ Κόρνερ ο Παναιτωλικός.

9′ Ο Μάτος κερδίζει φάουλ από τον Μανά, από δεξιά έξω από την περιοχή των γηπεδούχων.

7′ Στο έδαφος ο Βιεϊρίνια

6′ Έξοδος με ρίσκο του Πασχαλάκη, ο Βιεϊρίνια απομακρύνει.

6′ Φάουλ του Λημνιού στον Αμαράλ, σταματά η επίθεση του Π.Α.Ο.Κ.

4΄Φάουλ κερδίζει ο Λημνιός από τον Αμαράλ.

2′ Σέντρα του Ζαμπά, η μπάλα από καραμπόλες έφτασε στον Άκπομ που σούταρε έξω.

2′ Κόρνερ για τον Π.Α.Ο.Κ.

Π.Α.Ο.Κ.: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιειρίνια, Ολιβέιρα, Σάκχοφ, Μπίσεσβαρ, Ζαμπά, Λημνιός, Άκπομ

Στον πάγκο για τον Π.Α.Ο.Κ.: Ρέι, Ίνγκασον, Σφιντέρσκι,Γιαννούλης, Μίσιτς, Κάνιας, Πέδρο Ενρίκε.

Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Μαλής, Μάρκος Πάουλο, Μιχάι, Μάζουρεκ, Αμαράλ, Τσιγγάρας, Μπάιροβιτς, Μαρινάκης, Μανά, Ντίας

Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Θεοδωρόπουλος, Τσοκάνης, Βασιλούδης, Παρράς, Γκούγκα, Λιάβας, Λουσέρο