SL-Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-0) Α.Ε.Κ. (Φωτό)

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Παναιτωλικός προηγείται 1-0 της Α.Ε.Κ. με το αυτογκόλ του Τσόσιτς στο 26′.

45’+3′ Κεφαλιά του Χαντάκια μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Μπάρκας.

45’+2′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό σε αντεπίθεση. Ο Καμαρά (σε θέση οφσάιντ) με προβολή από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

45′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πόνσε πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, έδιωξε δύσκολα ο Κυριακίδης. Κι άλλο κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.

45′ Κι άλλο κόρνερ για την ΑΕΚ.

45′ Κόρνερ για την ΑΕΚ.

45′ Πιέζει η Α.Ε.Κ. για να βρει γκολ ισοφάρισης.

39′ Επικίνδυνη αντεπίθεση για τον Παναιτωλικό, αλλά ο Καμαρά τα έκανε… μαντάρα.

35′ Φάουλ σε καλό σημείο για την Α.Ε.Κ. για γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή.

33′ Κίτρινη κάρτα στον Άλεφ.

Τώρα είδαμε το replay της προηγούμενης φάσης με το ακυρωθέν γκολ του Ουίλιαν. Εντελώς λανθασμένη η υπόδειξη από τη βοηθό διαιτητή, δεν υπάρχει παράβαση.

26′ Γκολ για τον Παναιτωλικό! Αυτογκόλ του Τσόσιτς μετά από γύρισμα του Ρόσα στην περιοχή.

26′ Σκόραρε ο Ουίλιαν, αλλά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

25′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, αλλά ο Καμαρά δεν μπόρεσε να σουτάρει μέσα από την περιοχή. Κέρδισε πάντως το κόρνερ.

22′ Χωρίς κάποια μεγάλη ευκαιρία το ματς.

20′ Επικίνδυνη στιγμή για την Α.Ε.Κ. Ο Μπακασέτας βρέθηκε στην περιοχή, αλλά δεν έκανε καλό κοντρόλ.

19′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναιτωλικό.

14′ Επικίνδυνη σέντρα του Μπακάκη, βγήκε ο Κυριακίδης και έδιωξε με γροθιές.

5′ Σουτ του Μπακάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

5′ Κόρνερ για την Α.Ε.Κ.

3′ Μακρινό σουτ του Ρόσα, η μπάλα άουτ.

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Κυριακίδης – Μαρινάκης, Χαντάκιας, Άργκους, Ρόσα – Λουσέρο, Ντίας – Oυίλιαν, Μάζουρεκ, Μανά – Καμαρά

Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό οι Γιαννακόπουλος, Γιαννιώτης Η., Λιάβας, Τσοκάνης, Μοράρ, Γιαννιώτης Δ., Αγρόδημος.

Η ενδεκάδα της Α.ΕΚ: Μπάρκας – Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Τσόσιτς, Χουλτ – Μάνταλος, Άλεφ, Σιμόες, Μπακασέτας – Λιβάγια – Πόνσε

Στον πάγκο για την ΑΕΚ οι Τσιντώτας, Γκάλο, Τσιγκρίνσκι, Κλωναρίδης, Γαλανόπουλος, Γιακουμάκης, Μπογέ.