SL-Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (1-0) ΠΑΣ Λαμία 1964 (Φωτό)

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο Γήπεδο του Παναιτωλικού με την ομάδα του Τραϊανού Δέλλα να προηγείται με 1-0 με γκολ του Φράνκο Μάζουρεκ που σήμερα κλείνει 25 χρόνια ζωής.

43΄Γκολ για τον Παναιτωλικό, αλλά δεν μετράει ποτέ, καθώς ο Τσοκάνης ήταν οριακά εκτεθειμένος από την άμυνα της Λαμίας

40′ Συνεχίζει να χάνει ευκαιρίες η Λαμία. Κεφαλιά του Μπαράλες, άουτ η μπάλα

39′ Πολύ αδύναμο σουτ του Γουίλιαν. Μπλόκαρε ο Σαράνοφ

37′ Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον

34′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό που φέρνει πολυκοσμία στα καρέ της Λαμίας

27′ ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! 1-0 ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Τραγική αμυντική αντίδραση των Μπαράλες και Καραμάνου, σουτ του Μάζουρεκ και ο Παναιτωλικός ανοίγει το σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα.

21′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Κεφαλιά του Μπαράλες για τον Μπερτόλιο, ο Κυριακίδης νικάει σε τετ-α-τετ τον Αργεντινό

20′ Αδύναμο σουτ του Μάζουρεκ, άουτ η μπάλα

16′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Έκλεψε την μπάλα από τον Άργκους ο Επστάιν, μπήκε μέσα στην περιοχή του Παναιτωλικού, αλλά ο Κυριακίδης απέκρουσε το πλασέ του Γερμανού εξτρέμ

12′ Διαμαρτύρεται για πέναλτι η Λαμία. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι

7′ Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα για φάουλ στον Μάζουρεκ

6′ Πρώτη καλή «επίσκεψη» του Παναιτωλικού στα αντίπαλα καρέ, μπλοκάρει ο Σαράνοφ

3′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Εκτέλεση φάουλ του Μπερτόλιο, εντυπωσιακή επέμβαση του Κυριακίδη

2′ Οφσάιντ δόθηκε στον Μοράρ. Μάλλον λανθασμένη απόφαση από το κακό ριπλέι.

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γιαννακόπουλος, Χαντάκιας, Ρότσα, Μανά, Λουσέρο, Λιάβας, Καμαρά

Λαμία: Σαράνοφ – Βασιλαντωνόπουλος, Αναστασιάδης, Αντέτζο, Βάντερσον – Μπλάζιτς, Σκόνδρας – Καραμάνος, Μπερτόλιο, Έπσταϊν – Μπαράλες

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Μελίσσας, Καρυπίδης, Καραγκούνης, Πλιάτσικας, Μαστούρ, Τσούκαλος, Ασίγκμπα