SL-Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (2-0) Α.Ε.Λ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο με τα γκολ των Μάζουρεκ και Μπαϊροβιτς να έχουν απλοποιήσει τα πράγματα για το τρίποντο που θα δώσει άλλον… αέρα στην ομάδα του Τραϊανού Δέλλα.

45+1′ Σέντρα από αριστερά, ο Λεοζίνιο κεφαλιά άουτ.

43′ Σουτ του Ντέλετιτς, άουτ.

Σεντερφορίσιο γκολ από τον Μπαϊροβιτς, αλλά έχει φύγει από αντικανονική θέση ο Σουηδός. Ο Μανά πιάνει την κεφαλιά, εκείνη τη στιγμή ο Μπαϊροβιτς είναι ακάλυπτος, βάζει στην πλάτη τον Γκόλια και με το αριστερό κάνει το 2-0.

42′ ΓΚΟΟΟΛ ο Μπαϊροβιτς

38′ Ο Παναιτωλικός τώρα ελέγχει τον αγώνα με το προβάδισμα του στο 1-0 με το γκολ του Μάζουρεκ στο 24′.

34′ Φεύγει σε κόντρα η Λάρισα, ο Ντέλετιτς πετάει για τον Λεοζίνιο, αλλά ο Αμαράλ με τον Γκούγκα προλαβαίνουν τον παίκτη της ΑΕΛ.

33′ Γύρισμα του Μπαϊροβιτς, σε κόρνερ ο Μπέρτος με προβολή που παραλίγο να στείλει την μπάλα στην εστία του.

33′ Ο Γιαννακόπουλος με το δεξί χέρι, προλαβαίνει τον Ντέλετιτς και διώχνει.

31′ Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα, αφού ο Παναιτωλικός πήγαινε να βγει σε κόντρα με τον Μάζουρεκ.

30′ Φάουλ για την ΑΕΛ από δεξιά στο ύψος της περιοχής, το κερδίζει ο Μπέρτος.

28′ Kόρνερ για την ΑΕΛ. Μετά από κεφαλιές, η μπάλα στο αριστερό του Ντέλετιτς που σουτάρει άουτ.

27′ Διακοπή στο ματς, αφού έχει τραυματιστεί ο Νούνιτς.

Φάση διαρκείας στα καρέ της ΑΕΛ με τελική κατάληξη το άνοιγμα του σκορ. Ο Μανά κάνει σέντρα σουτ, ο Κρίστινσον αποκρούει ασθενώς, το σουτ του Μπαϊροβιτς κόβεται από τον Μπέρτο, με την 3η ο Μάζουρεκ κάνει το 1-0 με κοντινό σουτ.

24′ ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ!

23′ Φάουλ για τους γηπεδούχους, λίγο πάνω από τη μεσαία γραμμή.

21′ Αρκετά τα νεύρα και βεβιασμένες προσπάθειες από τους παίκτες των γηπεδούχων.

18′ Η ΑΕΛ έχει την καλύτερη στιγμή στο ματς και φαίνεται να έχει μπλοκάρει ως τώρα την γηπεδούχο ομάδα.

15′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ για την ΑΕΛ: Ο Λεοζίνιο γεμίζει ο Νούνιτς στην πορεία της μπάλας, δεν μπορεί από κοντά να τη στείλει στα δίχτυα, αφού η προβολή του καταλήγει άουτ.

14′ Φάουλ για την ΑΕΛ.

13′ Η ΑΕΛ ελέγχει το ρυθμό που είναι αργός και δεν επιτρέπει στους γηπεδούχους μέχρι στιγμής ν’ ανεβάσουν στροφές.

10′ Σουτ του Λεοζίνιο, μπλόκαρε εύκολα ο Γιαννακόπουλος.

10′ Υπόδειξη για οφσάιντ στον Μπαρμπόσα.

9′ Ωραία προσπάθεια του Ακόστα από αριστερά, τα χάλασε στην τελική πάσα.

6′ Με πολύ κόσμο στο χώρο του κέντρου, η κυκλοφορία είναι δύσκολη και για τους δύο, ως τώρα.

4′ Σέντρα του Μανά, μπλοκάρει ο Κρίστινσον.

2′ Διώχνει η άμυνα της Α.Ε.Λ.

1′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό, κερδίζει ο Μπαϊροβιτς σε καλή θέση, από πλάγια αριστερά.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Παϊτέρης, Μπάλλας, Μπαργκάν, Σικάβκα, Μόρας, Νούσιος, Ζίβκοβιτς

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Θεοδωρόπουλος, Μάλης, Τσιγγάρας, Τσοκάνης, Βασιλούδης, Μπελεβώνης, Μοράρ

Α.Ε.Λ.: Κρίστινσον, Ντέλετιτς, Γιακιμόβσκι, Γκόλιας, Ζίζιτς, Λεοζίνιο, Ακόστα, Μπέρτος, Σεσέροβιτς, Νούνιτς, Φατιόν

Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Μιχάι, Λιάβας, Μανά, Μάζουρεκ, Μπαρμπόσα, Λουσέρο, Αμαράλ, Γκούγκα, Άργκους, Μπαϊροβιτς