SL-Τέλος πρώτου ημιχρόνου: Παναιτωλικός (2-0) Απόλλων Σμ. (Φωτό)

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Γήπεδο του Παναιτωλικού με τα γκολ του Ουίλιαν Μπαρμπόσα και του Βλαντ Μοράρ να ξεκαθαρίζουν πρόωρα το ποια ομάδα θα κερδίσει την συγκεκριμένη αναμέτρηση.

42′ Κίτρινη ο Μαρινάκης

41′ Ο Μαρινάκης βγαίνει από δεξιά, με τον Χουάντερσον να κάνει επέμβαση σε δύο χρόνους, αφού η μπάλα από κόντρα στον Λούκιτς, πήγαινε στα δίχτυα του, για ν’ αποτρέψει το 3ο γκολ.

39′ Κίτρινη στον Ουίλιαν για μαρκάρισμα στον Τομάς Μπεντινέλι.

36′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, απομάκρυναν οι γηπεδούχοι.

35′ Ο Τεννές βγάζει τον Τριάδη για να περάσει στη θέση του τον Ντεφεντερίκο. Δεν είναι αναγκαστική αλλαγή, αλλά τακτικής.

33′ Κίτρινη στον Κοντέ, για μαρκάρισμα στον Μανά.

32′ Κόρνερ για τον Απόλλωνα

30′ Σέντρα του Ακόστα, ο Λούκιτς στο δεύτερο δοκάρι πιάνει την κεφαλιά άουτ.

28′ Κίτρινη στον Τομάς Μπεντινέλι για διαμαρτυρία.

25′ ΓΚΟΟΟΛ του Μοράρ με ξερό δεξί σουτ. Αυτό είναι το 6ο γκολ του Ρουμάνου που μετά την πάσα του Ντίας, βρέθηκε μόνος έξω από το ημικύκλιο και εξαπέλυσε μια χαμηλή βολίδα στη γωνία του Χουάντερσον.

25′ Από την απομάκρυνση της άμυνας των γηπεδούχων, η μπάλα φτάνει στον Ακόστα που σουτάρει πολύ έξω.

24′ Φάουλ στο ύψος της μεγάλης περιοχής, από αριστερά για τον Απόλλωνα, παίρνει ο Ελ Χέλβε.

21′ Άλλη μια συνεργασία που πάνε να βγάλουν ο Ουίλιαν με τον Τσοκάνη από αριστερά, κόπηκε από τον Κοντοέ.

19′ Εκτέλεση φάουλ του Μοράρ (το κέρδισε ο Λουσέρο), η μπάλα άουτ.

18′ Ο Παναιτωλικός ελέγχει το κέντρο. Θετική η παρουσία του Ντίας σε αυτόν τον χώρο.

13′ Κίτρινη ο Λουσέρο, για μαρκάρισμα στον Μπεντινέλι.

7′ Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Ο Κοντοές βγάζει σέντρα από δεξιά, ο Ελ Χέλβε πλασάρει με τη μία άουτ.

5′ Σουτ του Μπεντινέλι, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.

3′ ΓΚΟΟΟΛ ο Παναιτωλικός με τον Ουίλιαν Μπαρμπόσα. Βαθιά μπαλιά του Άργκους για τον Τσοκάνη που έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Απόλλωνα, ο αριστερός μπακ παράλληλο γύρισμα για τον Ουίλιαν που σκόραρε με δεξί πλασέ.

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα: Χουάντερσον, Τζανετόπουλος, Κοντοές, Λούκιτς, Οριουέλα, Ακόστα, Κονέ, Γκίνο, Μπεντινέλι, Τριάδης, Ελ Χέλβε

Στον πάγκο για τον Απόλλωνα: Βάσιτς, Βαφέας, Ντούρσο, Ντεφεντερίκο, Φόνζι, Πέδρο, Γκαρός

H ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Κυριακίδης, Μαρινάκης, Τσοκάνης, Μαλής, Άργκους, Ντίας, Λουσέρο, Μανά, Ουίλιαν Μπαρμπόσα, Μοράρ, Καμαρά.

Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό: Γιαννακόπουλος, Βασιλούδης, Λιάβας, Μάζουρεκ, Τσιγγαράς, Γιαννιώτης, Αγροδήμος