SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Α.Ο. Ξάνθη (1-1) Παναιτωλικός

Τελικό αποτέλεσμα 1-1: Η Ξάνθη είχε σωρεία ευκαιριών στο ματς, αλλά ο Παναιτωλικός πήρε το Χ και κράτησε το προβάδισμα στο +2 από την Ξάνθη με ματς περισσότερο.

90+8′ Ο Στάρτζεον από αριστερά σουτάρει, μεγάλη επέμβαση του Φερνάντεθ με το πόδι.

90+3′ Ο Στάρτζεον δεν μπορεί υπό πίεση να πλασάρει όπως ήθελε.

90+1′ Ο Φοσέ από πλάγια θέση δεν μπορεί να σημαδέψει σωστά.

90′ Στο πρώτο από τα οκτώ λεπτά των καθυστερήσεων ο Στάρτζεον σουτάρει η μπάλα κόρνερ. Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους.

90′ Φασίδης αντί Κοβάτσεβιτς και Μουλέν αντί Μπαριέντος.

88′ Κίτρινη ο Στάρτζεον

86′ Σουτ του Τερκί λίγο άουτ

Ο Παναιτωλικός φτάνει στην ισοφάριση και παίζει με παίκτη παραπάνω

83΄ΓΚΟΟΟΟΛ ο Μπαϊροβιτς με απευθείας εκτέλεση. Πήρε και κίτρινη για τον πανηγυρισμό

82′ Φάουλ κερδίζει ο Μπαϊροβιτς από τον Λισγάρα σε εξαιρετικό σημείο

81′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

81′ Μπαϊροβιτς αντί Τσιγγάρα

77′ Φοσέ αντί Ντε Αμορίμ

77′ Στάρτζεον αντί Ντουρίτσκοβιτς

74′ Κόρνερ για την Ξάνθη

70′ Nτουάρτε αντί Άλβαρες

69′ Cooling break

69′ Απευθείας κόκκινη στον Κάστρο για κλωτσιά στο πρόσωπο του Φερνάντεθ, μετά την εκτέλεση κόρνερ

68′ Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους που θέλουν να καθαρίσουν το ματς

67′ Kορνερ για την Ξάνθη

62′ ΓΚΟΟΟΛ ο Ντουρίτσκοβιτς που είναι ψύχραιμος από την άσπρη βούλα

57′ Πέναλτι έχει γίνει πάνω στον Ντε Αμορίμ από τον Ντάλσιο και χρειάζονται VAR. Θα πάει να το δει ο διαιτητής

56′ Κόρνερ για την Ξάνθη

55′ Φάουλ ο Ντίας, στον Ντουρίτσκοβιτς

51′ Σέντρα του Μουνιέ, λάθος κόψιμο του Λισγάρα, ο Τσιγγάρας σουτάρει με δύναμη πάνω στον Άμπαντ, μετά ο Κασάδο, ίσως να βρίσκει και με το χέρι, σε κόρνερ. Η καλύτερη στιγμή του Παναιτωλικού στο ματς

49′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε αρκετά καλή θέση, τουλάχιστον για γέμισμα

48′ Φάουλ του Λισγάρα στον Ρόσα