SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Αστέρας Τρ. (2-1) Παναιτωλικός

94′ Γκοοοολ για τον Αστέρας Τρίπολης! Ο Ντέλετιτς με γυριστή κεφαλιά, αφήνει… άγαλμα τον Φερνάντες και γράφει το 2-1 για τον Αστέρα Τρίπολης!

92′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό με γυριστή κεφαλιά του Μπαράλες, ο οποίος λίγο έλειψε να σκοράρει στην εστία της ομάδας του!

91′ Χαουρέγκι αντί Μουνάφο για τον Αστέρα

88′ Ο Αστέρας σκοράρει με αυτογκόλ του Σίεστεντ αλλά ο διαιτητής υπέδειξε επιθετικό φάουλ του Μπαράλες στον Φερνάντες.

84′ Φοβερό σουτ του Ντέλετιτς, η μπάλα κάπου βρίσκει περνάει ελάχιστα δίπλα από την εστία!

81′ Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Ο Ντάουντα πέρασε τον Παπαδόπουλο και έκανε το σουτ από πλάγια δεξιά και μέσα από την περιοχή, αλλά σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας!

80′ Ο Λιάβας στη θέση του Ντίας για τον Παναιτωλικό.

79′ Κεφαλιά του προωθημένου Σουάρεθ, η μπάλα άουτ. 17η τελική στο ματς για τον Αστέρα!

77′ Ευκαιρία για τον Αστέρα, με το σουτ του Μαρκ Φερνάντεθ να περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας.

75′ Μέσα ο Μπόρχα Φερνάντεθ, έξω ο Κρέσπι.

74′ Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης.

71′ Γύρισμα του Κρέσπι, η μπάλα περνάει παράλληλα με την εστία! Στην εξέλιξη της φάσης ο Τασουλής έκανε το σουτ αλλά ο Φερνάντες μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

70′ Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.

69′ Φοβερό βολέ του Ντάουντα από τα 30 μέτρα, ο Παπαδόπουλος έκανε πίσω βήματα και μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

67′ Νέα μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Ο Κρέσπι έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση αλλά ο Φερνάντες το… έβγαλε!

65′ Καλή φάση για τον Αστέρα! Εξαιρετική αντεπίθεση, ο Κώτσιρας γύρισε στο ύψος της περιοχής στον Κρέσπι που έκανε το σουτ στην κίνηση αλλά πέρασε ελάχιστα άουτ.

60′ Γκοοοολ για τον Παναιτωλικό! Ο Ρόσα πέρασε υπέροχα τον Κώτσιρα, έκανε τη σέντρα-σουτ με τον Παπαδόπουλο να αιφνιδιάζεται αφού η μπάλα είχε βρει στον Σουάρεθ και κατέληξε στα δίχτυα.

57′ Ο Ντέλετιτς έκλεισε προς τα μέσα και σούταρε αλλά η μπάλα έφυγε μακριά από την εστία.

55′ Κίτρινη κάρτα στον Ντάλσιο.

51′ Γκοοολ για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μπαράλες νικάει από τα έντεκα βήματα τον Φερνάντες και ο Αστέρας Τρίπολης παίρνει προβάδισμα στο σκορ.

49′ Πέναλτι για τον Αστέρα Τρίπολης! Σουτ του Μουνάφο στην κίνηση, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ταχάρ που δεν ήταν απλωμένο με τον διαιτητή να θεωρεί πως υπάρχει παράβαση και να δείχνει την άσπρη βούλα.

47′ Σουτ του Ντέλετιτς, πολύ άουτ η μπάλα.