Ημίχρονο στο Φάληρο. Ολυμπιακός – Παναιτωλικός 0-0! Ο Ελ Αραμπί έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά ο διαιτητής το πήρε πίσω έπειτα από συνεννόηση με τον VAR για οφσάιντ. Πολύ δύσκολη και οριακή φάση. Οι Πειραιώτες είναι ελαφρώς ανώτεροι, δίχως, πάντως, να έχουν φτιάξει πολλές φάσεις. οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν απειλήσει καθόλου.

Παραμένει το 0-0! Δόθηκε οφσάιντ στον Ελ Αραμπί. Είναι πολύ οριακή η φάση!

37′ Απειλεί ο Ολυμπιακός με τον Σεμέδο, που έκανε κεφαλιά μπροστά από το τέρμα μετά από κόρνερ, αλλά δεν κατάφερε να δώσει κατεύθυνση στην μπάλα προς την εστία

Κίτρινη στον Μουνιέ

26′ Σουτ του Χασάν στα σώματα

23′ Κίτρινη στον Μπα

21′ Επικίνδυνο γύρισμα του Κέβιν από τ’ αριστερά για τον Μουνιέ, αλλά ο Γάλλος άσος δεν έφτασε στην μπάλα

18′ Επικίνδυνη επίθεση του Παναιτωλικού με τον Μουνιέ, αλλά έμεινε στη μέση έπειτα από παρέμβαση του Γκασπάρ και του Μπα

14′ Κι άλλη ωραία μπαλιά του Μπουχαλάκη, πρόλαβε οριακά ο Μασούρας, αλλά δεν μπόρεσε να τροφοδοτήσει ο Χασάν

9′ Ο Ολυμπιακός πήγε να βγάλει πολύ καλή φάση, με τον Μπουχαλάκη να βγάζει ωραία κάθετη για τον Γκασπάρ, που έκανε γύρισμα για τον Μασούρα, αλλά μάζεψε ο Κνετ. Σηκώθηκε το σημαιάκι του επόπτη στη συνέχεια

5′ Η μπάλα στα δίχτυα, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Ολυμπιακό. Σωστή υπόδειξη για οφσάιντ στον Ελ Αραμπί που συμμετείχε στη φάση, μετά την κεφαλιά του Χασάν

4′ Άστοχο σουτ του Μπουχαλάκη έπειτα από πάσα του Ελ Αραμπί