SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Παναιτωλικός (2-2) Α.Ε.Λ.

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 2-2! Όπως και πέρσι οι δύο αντίπαλοι θα έρθουν ισόπαλοι με το ίδιο σκορ. Ο Μιχαήλ στο 27′ το 0-1, ο Ντίας στο 34′ το 1-1. Ο Μπαϊροβιτς έδωσε προβάδισμα στον Παναιτωλικό για το 2-1, όμως ο Μόρας έσωσε τον βαθμό για την Α.Ε.Λ.

90+2′ Σουτ του Ασούμπρε άουτ.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:51:51

90′ Τρία λεπτά καθυστερήσεις.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:50:38

90′ Ασούμπρε αντί Ουάρντα.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:50:00

90′ Κίτρινη στον Σανιά για φάουλ Ουάρντα.

85′ Κίτρινη ο Μιλοσάβλιεβιτς.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:44:42

Κάκιστη έξοδος του Γιαννακόπουλου και ο Μόρας ισοφαρίζει σε 2-2.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:41:03

80′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Μόρας ισοφαρίζει με κεφαλιά.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:40:18

80′ Κίτρινη ο Σιένστεντ.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:39:56

Φοβερός συνδυασμός των Ντίας-Ντουάρτε με κλασσική κίνηση φορ ο Μπαϊροβιτς με το αριστερό δίνει προβάδισμα στον Παναιτωλικό.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:38:16

77′ ΓΚΟΟΟΟΛ ο Μπαϊροβιτς με το που μπήκε στο ματς.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:37:09

77′ Μπαϊροβιτς αντί Μοράρby Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:36:43

75′ Ο Μοράρ είδε κίτρινη.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:34:23

74′ Ρομάν αντί Ντάλσιοby Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:33:25

72′ Κόρνερ για την ΑΕΛby Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:31:34

69′ Από την εκτέλεση του Λουσέρο, ο Μαρσιάλ έπιασε άσχημα την κεφαλιά από καλή θέση άουτ.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:29:20

68′ Φατιόν αντί Σεσέροβιτς.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:28:21

68′ Κόρνερ για τους Αγρινιώτες.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:28:04

68′ Σέντρα ο Σανιά, μπλόκαρε ο Κρίστινσον.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:27:34

66′ Ο Ντάλσιο εκτέλεσε, ο Κρίστινσον μπλόκαρε εύκολα.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:25:45

65′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:25:09

62′ Από το κόρνερ του Μοράρ, ο Λουσέρο την κεφαλιά άουτ.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:22:08

61′ Ο Ντάλσιο στρώνει με το στήθος στον Μοράρ, ο Κρίστινσον δύσκολα σε κόρνερ.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:21:35

60′ Σέντρα του Ουάρντα, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:19:42

56′ Ο Γιαννακόπουλος στην προσπάθεια του να κάνει κοντρόλ, δεν είδε τον Μιλοσάβλιεβιτς να έρχεται έγινε η κόντρα, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ. Τυχερός ο πορτιέρε του Παναιτωλικού.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:16:49

55′ Ντουάρτε αντι Αριγίμπιby Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:14:48

53′ Χωρίς την μεγάλη φάση μέχρι στιγμής το β’ μέρος.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:13:10

48′ Σουτ του Ντάλσιο άστοχο, ενώ έκανε ωραίο κοντρόλ.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:07:49

47′ Κεφαλιά του Μόρα άουτ.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 21:07:02

46′ Φάουλ του Σιένστεντ στον Κάτσε.

45+2′ Φινάλε πρώτου μέρους με το σκορ ισόπαλο 1-1. Ο Μιχαήλ το 0-1, μετά από ασίστ του Μόρα, αλλά επτά λεπτά μετά ο Ντίας ισοφάρισε μετά από λάθος του Μόρα.

45+2′ Σουτ του Σιενστεντ, η μπάλα πάνω από την εστία του Κρίστινσον.

43′ Κόρνερ για την ΑΕΛ.

42′ Φάουλ στον Ουάρντα.

ΕΛΕΓΧΟΣ VAR, επιβεβαίωσε την απόφαση του διαιτητή.

Η μπάλα μετά από μια απομάκρυνση της άμυνας της ΑΕΛ, έχει βρει πρώτα στα πόδια, μετά στο σώμα και μετά στο χέρι του Κάτσε. Ο Φωτιάς κοντά στην φάση είπε να συνεχιστεί το ματς.

38′ Κόρνερ για την ΑΕΛ.

Από μπαλιά του Ντάλσιο, ο Ταχάρ με τον Μοράρ, δεν μπορούν από κοντά, όμως η μπάλα στρώνεται στον Ντίας που από το σημείο του πέναλτι κεραυνοβολεί τον Κρίστινσον για το 1-1

34′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ντίας ισοφαρίζει ο Παναιτωλικός.

31′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό

30′ Σουτ του Ντάλσιο, κόντρα στα σώματα και μπλοκάρει ο Κρίστινσον.

ΓΚΟΟΟΟΛΛ για την ΑΕΛ. Μετράει το γκολ του Μιχαήλ.

VAR.

Πρώτη κεφαλιά ο Μόρας, δεύτερη ο Μιχαήλ, δεν υπάρχει κανένα οφσάιντ.

27′ ΓΚΟΛ Η ΑΕΛ, δεν μετράει

26′ Κόρνερ για την ΑΕΛ.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 20:27:03

25′ Πεσμένος στο τερέν ο Σανιά.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 20:25:47

24′ Η ΑΕΛ ελέγχει το ματς μετά το 10ο λεπτό, έχει δύο σουτ από καλή θέση, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που έχουν θέματα στην ανάπτυξη ως τώρα.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 20:24:58

20′ Αρχίζει να κερδίζει τις περισσότερες μάχες στο κέντρο η ΑΕΛ.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 20:21:10

17′ Άστοχη η εκτέλεση του Μοράρ.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 20:18:09

16′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 20:17:42

15′ Σέντρα του Μπέρτου, κακή απομάκρυνση της άμυνας, ο Μιλοσάβλιεβιτς με τη μία άουτ,by Κώστας Μιαούλης

October 19, 20:17:25

14′ Στο τελευταίο τρίλεπτο κράτησε την μπάλα στην κατοχή της η ΑΕΛ και «πάγωσε» το παιχνίδι.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 20:15:34

11′ Μαρκάρισμα του Ταχάρ στον Σεσέροβιτς, φάουλ για την ΑΕΛ, μεταξύ σέντρας και περιοχής των γηπεδούχων.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 20:12:03

9′ Ο Παναιτωλικός έχει μεγαλύτερη κατοχή ως τώρα, χωρίς όμως τη μεγάλη φάση.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 20:10:02

6′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 20:06:56

5′ Φοβερή ντρίπλα του Ουάρντα στον Σίεστεντ, το σουτ με το αριστερό φεύγει άουτ.by Κώστας Μιαούλης

October 19, 20:06:04

3′ Σέντρα του Αριγίμπι, κακή εκτίμηση του Κρίστινσον, έδιωξε ο Μπράλιτς, όπως-όπως.

Α.Ε.Λ.: Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μπράλιτς, Μόρας, Μπέρτος, Στάνκοβιτς, Κάτσε, Σεσέροβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Ουάρντα, Νούνιτς

Στον πάγκο για την Α.Ε.Λ.: Ρίστιτς, Ντάουντα, Γκόλιας, Καρανίκας, Ασούμπρε, Ζίβκοβιτς, Φατιόν

Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσέρο, Σίενστεντ, Ταχάρ, Ντίας, Ντάλσιο, Αριγίμπι, Μοράρ

Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό:Κνετ, Τσιγγάρας, Μπαϊρόβιτς, Μπάλμπι, Ντουάρτε, Ρομάν, Λιάβας