SL1 – Τέλος παιχνιδιού: Πανιώνιος (3-0) Παναιτωλικός

90’+7′ Λήξη του αγώνα, με τον Πανιώνιο να κερδίζει με 3-0 τον Παναιτωλικό.

90’+3′ Γκολ! 3-0 ο Πανιώνιος, με τον Κόρμπος να βγαίνει μόνος απέναντι στον Γιαννακόπουλο, την μπάλα να κατευθύνεται στα δίχτυα και τον επερχόμενο Εμμανουηλίδη να… σιγουρεύει το γκολ.

90’+2′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με την εκτέλεση φάουλ του Αριγίμπι, τον Μαρσιάλ να κάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ!

90′ Επτά λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

89′ Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, με τον σκόρερ Άρτσε να δίνει τη θέση του στον Τσιλούλη.

Ο Άρτσε έχει μόλις κάνει το 2-0 και το χαίρεται… δεόντως!

87′ Μέσα ο Ρέντζας, έξω ο Μασούρας για τον Πανιώνιο.

84′ Σέντρα του Ντιάς, ο Μπαϊροβιτς δεν πρόλαβε να κάνει την κεφαλιά.

82′ Εμμανουηλίδης αντί Παπανικολάου.

80′ Γκολ! 2-0 ο Πανιώνιος, με τον Άρτσε να παίρνει το… ριμπάουντ μετά την απόκρουση του Γιοβάνοβιτς στο σουτ του Μασούρα και με την κόντρα πάνω στον Μαρσιάλ, να στέλνει τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

76′ Κίτρινη κάρτα στον Λιάβα, για μαρκάρισμα πάνω στον Μασούρα.

74′ Τεταρτο κόρνερ για τον Παναιτωλικό, περνάει κι αυτό ανεκμετάλλευτο.

70′ Τρίτη και τελευταία -αναγκαστική- αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Γιαννακόπουλο στη θέση του τραυματία Κνετ.

67′ Διακοπή στο ματς, με τον Κνετ να είναι στο έδαφος και να ζητάει επιτακτικά αλλαγή, αφού του γύρισε το πόδι!

66′ Κόρνερ για τον Πανιώνιο, από τα δεξιά.

64′ Σουτ του Λυμπεράκη, ψηλά άουτ η μπάλα, στην πρώτη προσπάθεια του Πανιωνίου στην επανάληψη.

62′ Σουτ του Αριγίμπι έξω από την περιοχή, μπλοκάρει εύκολα ο Μαλέρμπ.

61′ Δεύτερη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Μπαϊροβιτς αντί Τσιγγάρα.

59′ Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα, για τράβηγμα της φανέλας του Μασούρα.

57′ Κίτρινη κάρτα στον Σανιά, για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Λυμπεράκη.

55′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Πανιώνιο, με την εκτέλεση του από τον Άρτσε να σταματάει πάνω στο τείχος.

51′ Κίτρινη κάρτα στον Αριγίμπι.

49′ Σουτ του Ταχάρ, είναι κακό με τη μπάλα να περνάει ψηλά άουτ.

Κίτρινη κάρτα στον Ζαμάνη έδειξε ο Σκουλάς!

47′ Ως μη γενόμενη η φάση, με τη μπάλα να έχει περάσει άουτ, από την εκτέλεση του Αριγίμπι.

46′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, από τα δεξιά.

45’+5′ Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Πανιώνιο να προηγείται 1-0 του Παναιτωλικού.

45’+5′ Ο Αριγίμπι γεμίζει με εκτέλεση φάουλ, ο Λιάβας κάνει μια άτσαλη προβολή, η μπάλα περνάει άουτ.

45’+2′ Εκτέλεση φάουλ του Αριγίμπι, ο Παναιτωλικός διαμαρτύρεται -δικαιολογημένα- για πέναλτι στον Γιοβάνοβιτς, αλλά νωρίτερα υπάρχει υπόδειξη για οφσάιντ του ίδιου παίκτη στο ξεκίνημα της φάσης.

45′ Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

43′ Κίτρινη κάρτα στον Ταχάρ, για μαρκάρισμα πάνω στον Σταυρόπουλο.

38′ Πολύ καλή ευκαιρία για τον Πανιώνιο να διπλασιάσει τα τέρματά του, με τον Μαρσιάλ να προλαβαίνει τον Αραμπουλί, μετά το γέμισμα του Μασούρα από δεξιά, και να διώχνει σε κόρνερ!

35′ Νέα φάση για τους φιλοξενούμενους, με το μακρινό σουτ του Λιάβα να περνάει ελάχιστα πάνω από το τέρμα του Κότνικ!

34′ Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τη μπάλα να φτάνει στον Αριγίμπι, που σουτάρει αλλά η μπάλα κοντράρει και περνάει άουτ…

23′ Σέντρα σουτ του Μασούρα από τα δεξιά, η μπάλα περνάει απευθείας άουτ…

21′ Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα, για φάουλ στον Λουσέρο.

Το μετράει ο διαιτητής, ισχύει το 1-0!
Η φάση ελέγχεται και μέσω του VAR καθώς στον Παναιτωλικό διαμαρτύρονται για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης, με τον Σκουλά να πηγαίνει στο μόνιτορ ο ίδιος..

16′ Γκολ! 1-0 ο Πανιώνιος, με τον Αραμπούλι να κλέβει από τον Γιοβάνοβιτς, να κάνει ένα… σόλο, μπαίνοντας στην περιοχή και με σουτ με το αριστερό να στέλνει τη μπάλα στην αριστερή γωνία του Κνετ…

11′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με το συρτό σουτ του Αραμπούλι, από το ύψος της περιοχής, να σταματάει στο αριστερό δοκάρι του Κνετ, ενώ στην συνέχεια της φάσης ο επερχόμενος Μασούρας πλασάρει πάνω στον Κνετ!

7′ Νέα εκτέλεση του Αριγίμπι, η μπάλα φτάνει μέσα στην περιοχή και μετά από… καραμπόλα του Ντίας με τον Κόρμπο, καταλογίζεται άουτ ενώ θα έπρεπε να δοθεί ξανά κόρνερ.

7′ Ο Αριγίμπι εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, για να διώξει με κεφαλιά σε νέο κόρνερ ο Σταυρόπουλος.

6′ Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Παναιτωλικό.

4′ O Παπανικολάου μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, κάνει το γύρισμα, αλλά ο Κνετ μαζεύει τη μπάλα.

Το αρχικό σχήμα του Παναιτωλικού, απαρτίζουν οι Κνετ, Σανιά, Γιοβάνοβιτς, Μαρσιάλ, Λουσέρο, Ταχάρ, Τσιγγάρας, Λιάβας, Ντίας, Αριγίμπι και Φυτόπουλος

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Γιαννακόπουλος, Μπαϊροβιτς, Σιέστεντ, Παρρας, Μιμίτο, Ντουάρτε και Ντάλσιο.

Στην αρχική 11άδα του Πανιωνίου βρίσκονται οι Μαλέρμπ, Παπαγεωργίου, Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Λυμπεράκης, Κόρμπος, Μασούρας, Οικονομίδης, Άρτσε, Παπανικολάου και Αραμπούλι.

Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Κότνικ, Ρέντζας, Σαραμαντάς, Μιλογεβιτς, Εμμανουηλίδης, Καμαρά και Τσιλούλης.