SL1 – Τέλος παιχνιδιού: ΠΑΣ Λαμία 1964 (0-0) Παναιτωλικός

90+4′ Το ματς έμεινε στο 0-0, με την Λαμία να χάνει απίθανες ευκαιρίες αλλά να σταματά πάνω στον απίθανο Γιαννακόπουλο που απέδειξε πως δικαίως αντικατέστησε τον Κνετ απόψε. Δοκάρι ο Βάντερσον στο 62′ μεγάλη διπλή ευκαιρία με Καραμάνο – Τουράμ στο 72′ οι γηπεδούχοι, λίγο έλειψε να “κλέψει” το ματς ο Παναιτωλικός στο 88′ με Αριγίμπι.

90′ Τρία λεπτά έξτρα χρόνος.

88′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΌ! Ο Αριγίμπι συγκλίνει από αριστερά, φτάνει στο ημικύκλιο και κάνει σουτ, μόλις άουτ.

87′ Κεφαλιά του Βασιλόγιαννη, μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος.

84′ Σάλιακας αντί Σκόνδρα

83′ Σέντρα του Σκόνδρα άουτ.

81′ Σέντρα από αριστερά, κεφαλιά του Τουράμ άουτ.

77′ Ο Ντουάρτε αντί του Ντίας η τελευταία αλλαγή για τον Λουίς Κάστρο.

76′ Κίτρινη στον Μπάλμπι, φάουλ από δεξιά για την Λαμία.

74′ Νέο στοπ του Γιαννακόπουλου στον Ρόμανιτς που πήρε την μπάλα από πάσα του Καραμάνου.

73′ Μιμίτο αντί Μαρσιάλ

72′ ΑΠΙΘΑΝΗ ΔΙΠΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ! Από την σέντρα του Ρόμανιτς, ο Καραμάνος πιάνει κεφαλιά, ο Γιαννακόπουλος αποκρούει και ο Τουράμ σε κενό τέρμα σουτάρει άουτ.

70′ Σουτ του Μπεχαράνο πάνω από τα δοκάρια. Η Λαμία αναζητά επιτακτικά το γκολ, αλλά χάνει ευκαιρίες.

69′ Κίτρινη ο Σανιά.

67′ Κεφαλιά του Αντέτζο άουτ.

66′ Ο Μπάλμπι κάνει χέρι και παραχωρεί φάουλ, πλάγια δεξιά για την Λαμία.

65′ Βασιλόγιαννης αντί Βύντρα

62′ ΔΟΚΑΡΙ Η ΛΑΜΙΑ. Ο Βάντερσον μετά την απομάκρυνση της άμυνας σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Γιαννακόπουλου.

62′ Κίτρινη στον Ταχάρ.

61′ Αριγίμπι αντί Ρομάν.

60′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, παραχωρεί ο Πλιάτσικας.

59′ Σέντρα του Μπάλμπι, ο Πλιάτσικας απομακρύνει προς τα πίσω, ο Βελλίδης μπλόκαρε.

58′ Ο Καραμάνος κερδίζει τις κόντρες, μπαίνει στην περιοχή, ο Γιαννακόπουλος μπλοκάρει.

56′ Πιο προσεκτικές οι δύο ομάδες στην επανάληψη, δεν είναι τόσο ανοικτό το ματς.

53′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, κερδίζει ο Ντίας.

50′ Ο Τουράμ αντί του Τιρόνε.

50′ Κίτρινη ο Ντίας για μαρκάρισμα στον Μπεχαράνο.

49′ Κόρνερ για τον Παναιτωλικό.

48′ Κίτρινη κάρτα στον Βύντρα για κράτημα στον Ντάλσιο.

46′ Φάουλ του Πλιάτσικα στον Ρομάν, μεταξύ σέντρας και περιοχής της Λαμίας.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στη βροχερή Λαμία με τις δυο ομάδες να μην έχουν καταφέρει να ανοίξουν το σκορ.

44′ Κεφαλιά του Τιρόνε άουτ

44′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ. Ο Μαρσιάλ κάνει δώρο στον Ρόμανιτς, που πάει να βγει σε τετ-α-τετ αλλά ανοίγει το κοντρόλ.

41′ Σέντρα του Μπάλμπι, καίρια η παρέβαση του Πλιάτσικα με το κεφάλι για να φύγει ο κίνδυνος.

38′ Κόρνερ για την Λαμία.

36′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Από την εκτέλεση του Μπάλμπι, ο Βελλίδης βρίσκει ελάχιστα την μπάλα, ο Σκόνδρας σε νέο κόρνερ.

36′ Σουτ του Μοράρ, κόντρα στον Αντέτζο και κόρνερ.

34′ Χέρι του Ντίαζ και φάουλ για την Λαμία.

33′ Σέντρα του Σκόνδρα, με δυσκολία και διπλή προσπάθεια, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.

28′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ! Ο Ρόμανιτς έκανε ωραία κίνηση μέσα στην περιοχή, προς τα αριστερά, τελείωσε με το αριστερό τη φάση, η μπάλα μόλις άουτ.

27′ Κίτρινη στον Μοράρ, για σκληρό φάουλ στον Αντέτζο.

26′ Γεμάτο ματς από φάσεις, παρά τον βαρύ αγωνιστικό χώρο. Η Λαμία έχει περισσότερες στιγμές, αλλά και οι φιλοξενούμενοι δείχνουν αποφασισμένοι για την πρώτη νίκη.

22′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!Μεγάλη επέμβαση του Γιαννακόπουλου σε πλάγιο τετ-α-τετ με τον Δημούτσο μετά την πάσα του Τιρόνε.

21′ Kίτρινη στον Τιρόνε

19′ Ο Σανιά θέλησε να γεμίσει, αλλά η σέντρα του ήταν εντελώς άστοχη.

17′ Νέο σουτ του Ρόμανιτς, από δεξιά, πάλι μπλόκαρε ο Γιαννακόπουλος.

16′ Σουτ του Δημούτσου, σταθερά ο Γιαννακόπουλος.

13′ Ο Μοράρ εκτελεί ο Βελλίδης μπλόκαρε σταθερά.

12′ Φάουλ κερδίζει σε καλή θέση ο Παναιτωλικός, που έκανε ο Βύντρα στον Ρομάν.

10′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Το κόρνερ από δεξιά με την αναπήδηση της μπάλας, Λουσέρο στο δεύτερο δοκάρι πετάγεται και πιάνει κεφαλιά ο Βελλίδης σε κόρνερ.

9′ Σέντρα του Σανιά, ο Πλιάτσικας παραχωρεί κόρνερ.

7′ Εκτέλεσε ο Μπάλμπι, η μπάλα μετά από λάθος απόκρουση της άμυνας στα χέρια του Βελλίδη.

6′ Κερδισμένο φάουλ του Ντίας.

5′ Εκτέλεση του φάουλ, με γροθιές ο Γιαννακόπουλος.

4′ Σκληρό φάουλ του Ταχάρ στον Μπεχαράνο.

1′ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Ο Τιρόνε μπήκε από δεξιά και έκανε το σουτ, ο Γιαννακόπουλος σε κόρνερ στην κλειστή του γωνία.